Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Lubelskie: Wypadek na przejeździe kolejowym. Ciągnik rolniczy zderzył się z pociągiem
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:33

Lubelskie: Wypadek na przejeździe kolejowym. Ciągnik rolniczy zderzył się z pociągiem

Ciągnik - przejazd kolejowy
KMP Chełm

W piątek, 2 marca bieżącego roku przed godziną 8:00 do dyżurnego komendy wpłynęło zgłoszenie o wypadku w Rejowcu Fabrycznym, w województwie lubelskim. Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy z Komendy Miejska Policji w Chełmie, pociąg osobowy uderzył w ciągnik rolniczy, który znajdował się na torowisku, gdy przejeżdżał pociąg.

Pociągiem osobowym relacji Chełm-Lublin podróżowało kilkanaście osób. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

[EMBED-5]

Na miejscu Lotnicze Pogotowie Ratunkowe 

Podczas zderzenia ciągnika marki Zetor z pociągiem osobowym, ranny został traktorzysta. 25-letni mężczyzna z poważnymi obrażeniami głowy został zabrany do lubelskiego szpitala. Rannego zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Jak przekazała komisarz Ewa Czyż z KMP Chełm, od kierowcy ciągnika zabezpieczono krew do badań.

Pasażerowie pociągu osobowego relacji Chełm-Lublin nie odnieśli obrażeń podczas zdarzenia. Co więcej, komisarz Ewa Czyż potwierdziła, że maszynista pociągu był trzeźwy. 

Trwa postępowanie policji 

Na miejscu zdarzenia pojawili się funkcjonariusze policji i straż pożarna. Jak powiadomili po zdarzeniu funkcjonariusze straży pożarnej, ruch pociągów został wstrzymany. Jak przekazał portal Radio Lublin, na kolei wystąpiły spore opóźnienia, a dla pasażerów została zorganizowana komunikacja zastępcza. 

- Teraz policjanci prowadzą postępowanie, które ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia - przekazała komisarz Ewa Czyż z KMP Chełm. 

Fot. KMP Chełm

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: KMP Chełm, Dziennik Wschodni, Radio Lublin