RolnikInfo.pl
grzegorz puda

Twitter / Grzegorz Puda

Grzegorz Puda skrytykował poprzedni rząd. Stanowcze słowa z mównicy sejmowej

18 Września 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

W minionym tygodniu Sejm pochylił się nad wnioskiem o wotum nieufności dla urzędującego ministra resortu rolnictwa Grzegorza Pudy. Dokument o odwołanie szefa MRiRW wystosowali w sierpniu politycy z ramienia PSL. Choć wniosek o wotum nieufności został oddalony, to nadal nie milką echa medialnej wrzawy, jaka miała miejsce w ostatnich dniach na sali sejmowej.

W sobotę 18 września 2021 roku minister Grzegorz Puda opublikował na Twitterze fragment swojej wypowiedzi, która miała miejsce z mównicy sejmowej. Ostrze krytyki wymierzył wprost w rząd PO-PSL:

- "Nie tak wygląda polska wieś" - piszą w wotum nieufności członkowie PSL-u, bo rażą ich gospodarstwa nowoczesne (...) prężnie się rozwijające, prowadzone z pomysłem. Niestety, rządy PO-PSL wyrządziły tyle szkód w rolnictwie, że wciąż mamy dużo pracy, aby włożyć to w odbudowę i rozwój.

Wotum nieufności wobec Grzegorza Pudy i wrzawa na sali sejmowej

Na twitterowym profilu szefa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pojawiło się krótkie wideo - można w nim usłyszeć fragment przemówienia z dnia, w którym głosowano nad odebraniem Grzegorzowi Pudzie ministerialnej teki.

Przypomnijmy: w środę 15 września 2021 roku Sejm pochylił się nad wnioskiem o wotum nieufności wobec Grzegorza Pudy, które w sierpniu złożyli posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego.

wiejski cmentarz

Na wiejskim cmentarzu zniszczono nie tylko drzewa. Parafia otrzymała karę finansową

CZYTAJ DALEJ

W wyniku głosowania postanowiono, że aktualnie urzędujący minister pozostanie na swoim stanowisku. Więcej szczegółów na temat głosowania można przeczytać w naszym tekście Kołodziejczak zajął stanowisko w sprawie wniosku PSL. Nie kryje dezaprobaty.

Tego samego dnia Grzegorz Puda odczytał z mównicy sejmowej tekst, w którym skrytykował rząd PO-PSL za decyzje związane z życiem polskiej wsi:

- Likwidacja przetwórni, likwidacja komunikacji, likwidacja posterunków policji, brak inwestycji, dbanie o rozwój tylko dużych gospodarstw przemysłowych zrobiło swoje. Niszczy się łatwo, szanowni państwo, ale odbudowuje dużo trudniej.

Wojenka polsko-polska

Grzegorz Puda z mównicy zwrócił się do polityków opozycji:

- Polski rolnik był pogardzany. Nie umiecie bronić rolników obrażanych przez waszych kolegów. Widocznie to są również poglądy PSL-u. Próbujecie w PSL-u udowodnić, że obchodzi was polska wieś, tyle że to nie jest już ta sama wieś, którą porzuciliście dla władzy. Nagle udajecie troskę o rodzinne gospodarstwa rolne, a tymczasem rolnicy z małych rodzinnych gospodarstw pamiętają, że to właśnie wasz rząd - rząd PSL - uznał, że pieniądze na dobrostan są rolnikom niepotrzebne. Nie wystąpiliście o te środki do Unii Europejskiej. Nie ochroniliście chowu zwierząt w małych gospodarstwach. Dopiero z inicjatywy Prawa i Sprawiedliwości, pana premiera Jarosława Kaczyńskiego, wystąpiliśmy do Komisji Europejskiej o zmianę i wprowadziliśmy program pod nazwą "Dobrostan zwierząt".

Swoją dezaprobatę związaną z zachowaniem ministerialnego stanowiska przez Grzegorza Pudę wyrazili nie tylko posłowie PSL, ale też lider Agrounii Michał Kołodziejczak.

Poseł PSL Stefan Krajewski zarzucił Grzegorzowi Pudzie brak udziału w sejmowych komisjach rolnictwa, brak inicjatywy podczas posiedzeń Sejmu, a także brak pomysłów na dalszy rozwój polskiej wsi.

Wyzwanie dla prawdziwych znawców! 1 na 10 osób jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania

Pytanie 1 z 6

Odnawialne źródła energii to:

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Twitter

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

wieprzowina

Wiadomości

Czechy: polskie mięso nafaszerowane antybiotykiem. 60-krotne przekroczenie norm

Czytaj więcej >
agrounia kołodziejczak nawozy

Wiadomości

Agrounia będzie blokować zakłady nawozowe. Akcja rusza 11 października

Czytaj więcej >
polski ład kaczyński

Wiadomości

Ogłoszono siedem propozycji dla rolników w ramach Polskiego Ładu

Czytaj więcej >
premier mateusz morawiecki

Wiadomości

Wzrosty cen energii. Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos na spotkaniu państw UE

Czytaj więcej >
fermy norek

Wiadomości

Wyniki śledztwa ws. ferm norek. Padły poważne oskarżenia

Czytaj więcej >
owoce warzywa

Wiadomości

Plastikowe opakowania warzyw i owoców odejdą do lamusa? Jest interpelacja poselska

Czytaj więcej >