Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Kołodziejczak zajął stanowisko w sprawie wniosku PSL. Nie kryje dezaprobaty
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:43

Kołodziejczak zajął stanowisko w sprawie wniosku PSL. Nie kryje dezaprobaty

kołodziejczak agrounia
Piotr Molecki/East News

W minionym tygodniu Sejm dyskutował nad wnioskiem PSL dotyczącym wotum nieufności wobec szefa resortu rolnictwa Grzegorza Pudy. Choć za odwołaniem urzędującego ministra opowiedziała się duża liczba posłów KO, Lewicy, Koalicji Polskiej, Polski 2050 i Porozumienia, to głosami PiS i Kukiz'15 wniosek został odrzucony.

Swoją dezaprobatę wyraził na Twitterze lider Agrounii Michał Kołodziejczak. Działacz w gorzkich słowach odwołał się nie tylko do odrzucenia wniosku o odwołanie ministra Pudy; wyraził również żal do polityków PSL o to, że nie szukali poparcia wśród środowisk rolniczych.

Wniosek o wotum nieufności. Lider Agrounii komentuje

W środę 15 września 2021 roku Sejm zajął się dyskusją nad wnioskiem o wotum nieufności dla ministra resortu rolnictwa Grzegorza Pudy.

Pomysłodawcami wniosku byli posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy złożyli dokument w sierpniu 2021 roku.

Wniosek o wotum nieufności dla Grzegorza Pudy został finalnie odrzucony, a sprawa wywołała wiele emocji zarówno wśród polityków, jak i osób zawodowo związanych z polską wsią. Głos zabrał również lider Agrounii Michał Kołodziejczak, który nie krył smutku i rozżalenia w swoim wpisie na Twitterze:

Ilu za, ilu przeciw?

Dyskusje nad wnioskiem o wotum nieufności dla ministra rolnictwa i rozwoju wsi były niezwykle burzliwe. Opozycja zarzucała Grzegorzowi Pudzie, że jego postawa jest bierna, nie prowadzi dyskusji z producentami żywności, nie przygotowuje projektów legislacyjnych i unika organizacji rolniczych.

Poseł PSL Stefan Krajewski dodał, że szef resortu rolnictwa nie bierze udziału w posiedzeniach sejmowej komisji rolnictwa i milczy na sali sejmowej.

W sprawie wotum nieufności dla Grzegorza Pudy głosowało 449 posłów: za odwołaniem ze stanowiska opowiedziało się 214 głosujących, 223 wyraziło swój sprzeciw, 2 wstrzymało się od głosu.

11 posłów było nieobecnych na sali sejmowej podczas głosowania. Bezwzględna większość niezbędna do odwołania Grzegorza Pudy ze stanowiska szefa MRiRW wynosiła 231 głosów.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: sadyogrody.pl