Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Zwierzęta > Interwencja na posesji w centrum miasta. Funkcjonariusze ratowali ranną sarnę
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 02.05.2021 02:00

Interwencja na posesji w centrum miasta. Funkcjonariusze ratowali ranną sarnę

Zwierzęta - policja
Policja Łódzka

Funkcjonariusze policji z komisariatu w Kamieńsku w dniu 29 kwietnia 2021 roku około godziny 14.30 pojawili się na jednej z posesji w centrum miasta, gdzie odnaleziono ranną sarnę. Jak się okazało, sarna miała okaleczoną racicę i kulejąc, poruszała się na 3 nogach. 

Akcja wymagała szczególnej ostrożności 

Jak przekazali funkcjonariusze z Łódzkiej Policji, zwierze było przestraszone i płochliwe. Na miejsce został wezwany lekarz weterynarii, a ze względu na to, że do interwencji doszło w pobliżu drogi krajowej nr 1, działania prowadzone były z zachowaniem szczególnej ostrożności, tak by ranne zwierzę nie wybiegło na drogę. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

- Zwierzę zostało złapane i dzięki wsparciu Urzędu Miasta po podaniu środka usypiającego przewiezione do Leśnego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w powiecie piotrkowskim - przekazali funkcjonariusze. 

Służby na ratunek zwierzętom 

Jak niedawno informowaliśmy, 27 kwietnia bieżącego roku druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radziłowie wzięli udział w akcji ratowniczej w miejscowości Mścichy w gminie Radziłów, gdzie na pastwisku do zbiornika wodnego wpadło cielę, o czym więcej można przeczytać >tutaj<. 

Lasy Państwowe na infografice, którą zamieścili na stronie funkcjonariusze Policji Łódzkiej, przypominają, co należy robić, gdy dojdzie do wypadku z udziałem dzikich zwierząt. Przede wszystkim warto pamiętać, że zgodnie z art. 25 ustawy o ochronie zwierząt, "Prowadzący pojazd mechaniczny, który potrącił zwierzę, obowiązany jest, w miarę możliwości do zapewnienia mu stosownej pomocy lub zawiadomienia jednej ze służb". Podczas takiego zdarzenia, należy pamiętać także o zadbaniu o własne bezpieczeństwo. 

Po wypadku, jak wskazano na stronie Lasów Państwowych, należy powiadomić odpowiednie służby - w pierwszej kolejności policję.

Fot. Policja Łódzka

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Policja, Lasy Państwowe