RolnikInfo.pl
Zwierzęta - policja

Policja Łódzka

Interwencja na posesji w centrum miasta. Funkcjonariusze ratowali ranną sarnę

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

W Kamieńsku (woj. łódzkie) funkcjonariusze policji interweniowali na terenie jednej z posesji w centrum miasta. Jak wynikało ze zgłoszenia, znajdowała się tam ranna sarna. Akcja ratunkowa prowadzona na miejscu zdarzenia wymagała szczególnej ostrożności ze względu na ruchliwe drogi, znajdujące się w okolicy.

Funkcjonariusze policji z komisariatu w Kamieńsku w dniu 29 kwietnia 2021 roku około godziny 14.30 pojawili się na jednej z posesji w centrum miasta, gdzie odnaleziono ranną sarnę. Jak się okazało, sarna miała okaleczoną racicę i kulejąc, poruszała się na 3 nogach. 

Akcja wymagała szczególnej ostrożności 

Jak przekazali funkcjonariusze z Łódzkiej Policji, zwierze było przestraszone i płochliwe. Na miejsce został wezwany lekarz weterynarii, a ze względu na to, że do interwencji doszło w pobliżu drogi krajowej nr 1, działania prowadzone były z zachowaniem szczególnej ostrożności, tak by ranne zwierzę nie wybiegło na drogę. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

- Zwierzę zostało złapane i dzięki wsparciu Urzędu Miasta po podaniu środka usypiającego przewiezione do Leśnego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w powiecie piotrkowskim - przekazali funkcjonariusze. 

Służby na ratunek zwierzętom 

Jak niedawno informowaliśmy, 27 kwietnia bieżącego roku druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radziłowie wzięli udział w akcji ratowniczej w miejscowości Mścichy w gminie Radziłów, gdzie na pastwisku do zbiornika wodnego wpadło cielę, o czym więcej można przeczytać >tutaj<. 

Lasy Państwowe na infografice, którą zamieścili na stronie funkcjonariusze Policji Łódzkiej, przypominają, co należy robić, gdy dojdzie do wypadku z udziałem dzikich zwierząt. Przede wszystkim warto pamiętać, że zgodnie z art. 25 ustawy o ochronie zwierząt, "Prowadzący pojazd mechaniczny, który potrącił zwierzę, obowiązany jest, w miarę możliwości do zapewnienia mu stosownej pomocy lub zawiadomienia jednej ze służb". Podczas takiego zdarzenia, należy pamiętać także o zadbaniu o własne bezpieczeństwo. 

Po wypadku, jak wskazano na stronie Lasów Państwowych, należy powiadomić odpowiednie służby - w pierwszej kolejności policję.

Fot. Policja Łódzka

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Policja, Lasy Państwowe

Aneta WasilewskaAutor

Absolwentka filologii ukraińskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

świnie

Zwierzęta

Kierowca przewoził 70 świń. Pojazd zatrzymano do kontroli

Czytaj więcej >
myśliwy krowa

Zwierzęta

Myśliwy pomylił krowę ze zwierzyną łowną. Dramat rolnika

Czytaj więcej >
wścieklizna

Zwierzęta

Kolejne dwa przypadki wścieklizny. Choroba atakuje głównie jeden region

Czytaj więcej >
las grzybobranie

Zwierzęta

Nietypowe grzybobranie. W lesie znaleziono egzotyczne zwierzę

Czytaj więcej >
świnie

Zwierzęta

Niemcy: w oborze odkryto zmumifikowane świnie. Wszczęto śledztwo

Czytaj więcej >
pożar bydło

Zwierzęta

Nocny pożar w gospodarstwie. Zginęło 146 sztuk bydła

Czytaj więcej >