RolnikInfo.pl
Zwierzęta - policja

Policja Łódzka

Interwencja na posesji w centrum miasta. Funkcjonariusze ratowali ranną sarnę

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

W Kamieńsku (woj. łódzkie) funkcjonariusze policji interweniowali na terenie jednej z posesji w centrum miasta. Jak wynikało ze zgłoszenia, znajdowała się tam ranna sarna. Akcja ratunkowa prowadzona na miejscu zdarzenia wymagała szczególnej ostrożności ze względu na ruchliwe drogi, znajdujące się w okolicy.

Funkcjonariusze policji z komisariatu w Kamieńsku w dniu 29 kwietnia 2021 roku około godziny 14.30 pojawili się na jednej z posesji w centrum miasta, gdzie odnaleziono ranną sarnę. Jak się okazało, sarna miała okaleczoną racicę i kulejąc, poruszała się na 3 nogach. 

Akcja wymagała szczególnej ostrożności 

Jak przekazali funkcjonariusze z Łódzkiej Policji, zwierze było przestraszone i płochliwe. Na miejsce został wezwany lekarz weterynarii, a ze względu na to, że do interwencji doszło w pobliżu drogi krajowej nr 1, działania prowadzone były z zachowaniem szczególnej ostrożności, tak by ranne zwierzę nie wybiegło na drogę. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

- Zwierzę zostało złapane i dzięki wsparciu Urzędu Miasta po podaniu środka usypiającego przewiezione do Leśnego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w powiecie piotrkowskim - przekazali funkcjonariusze. 

Służby na ratunek zwierzętom 

Jak niedawno informowaliśmy, 27 kwietnia bieżącego roku druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radziłowie wzięli udział w akcji ratowniczej w miejscowości Mścichy w gminie Radziłów, gdzie na pastwisku do zbiornika wodnego wpadło cielę, o czym więcej można przeczytać >tutaj<. 

Lasy Państwowe na infografice, którą zamieścili na stronie funkcjonariusze Policji Łódzkiej, przypominają, co należy robić, gdy dojdzie do wypadku z udziałem dzikich zwierząt. Przede wszystkim warto pamiętać, że zgodnie z art. 25 ustawy o ochronie zwierząt, "Prowadzący pojazd mechaniczny, który potrącił zwierzę, obowiązany jest, w miarę możliwości do zapewnienia mu stosownej pomocy lub zawiadomienia jednej ze służb". Podczas takiego zdarzenia, należy pamiętać także o zadbaniu o własne bezpieczeństwo. 

Po wypadku, jak wskazano na stronie Lasów Państwowych, należy powiadomić odpowiednie służby - w pierwszej kolejności policję.

Fot. Policja Łódzka

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Policja, Lasy Państwowe

Podobne artykuły

Stephen & Claire Farnsworth/Flickr (zdjęcie poglądowe)

Zwierzęta

Pod nieobecność gospodarza wszedł do chlewni. Miał pobrać krew, uśpił prosięta

Czytaj więcej >
ebaso/Pixabay

Zwierzęta

GIW: Kolejne przypadki wścieklizny u zwierząt dzikich

Czytaj więcej >
futrzarstwo

Zwierzęta

Internautka o futrzarstwie: "To żadne rolnictwo nie jest". Gorzka krytyka wobec rolników

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Zwierzęta

Główny Lekarz Weterynarii zaapelował do hodowców norek

Czytaj więcej >
milesz/Pixabay

Zwierzęta

Zapadł wyrok w sprawie. Myśliwy został skazany za znęcanie się nad dzikiem

Czytaj więcej >
Otwarte Klatki/ Materiały Prasowe

Zwierzęta

Hodowca drobiu skazany. Zabił 2000 zwierząt ze szczególnym okrucieństwem

Czytaj więcej >