Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Coraz większe zainteresowanie kupnem traktorów. Sprzedaż rośnie
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:41

Coraz większe zainteresowanie kupnem traktorów. Sprzedaż rośnie

traktor
unsplash.com / fot. Chris Robert

Ani pandemia koronawirusa, ani rosnące ceny maszyn rolniczych nie powstrzymały rolników przed kupnem imponującej liczby maszyn w pierwszej połowie 2021 roku. Jak podaje agropolska.pl, już w pierwszych dziesięciu dniach lipca sprzedano aż 471 nowych ciągników. Prognozuje się, że duże zainteresowanie maszynami utrzyma się na rynku przez dłuższy czas.

Warto dodać, że przez pierwsze sześć miesięcy 2021 roku polscy rolnicy kupili 6,5 tysiąca nowych ciągników - jest to prawie 2 tysiące więcej sztuk niż w analogicznym okresie w 2020 roku.

Rolnicy sypnęli groszem i inwestują w nowe maszyny

Zmieniająca się rzeczywistość społeczno-gospodarcza, a także nowe wyzwania, jakie są stawiane przed rolnictwem wymagają zdecydowanych kroków - wśród nich są inwestycje podejmowane przez właścicieli gospodarstw rolnych.

Polscy rolnicy, pomimo wielu trudności, lockdownu wywołanego koronawirusem, czy rosnącą inflacją, nie odkładają kupna nowych traktorów na później - liczba sprzedanych dotychczas maszyn w 2021 roku jest naprawdę imponująca.

Od stycznia do końca czerwca 2021 roku salony opuściło 6,5 tysiąca nowych traktorów. Przez pierwsze dziesięć dni lipca sprzedano w naszym kraju 471 ciągników rolniczych.

Wniosek nasuwa się sam - rolnicy chcą rozwijać swoje gospodarstwa i nie zamierzają oszczędzać na profesjonalnym sprzęcie.

Dane szczegółowe

Dobry początek drugiego półrocza 2021 roku daje powód do tego, by ufać, że wzrostowa tendencja sprzedażowa nowych ciągników będzie trwała dłużej.

Polscy rolnicy od wielu lat najchętniej wybierają maszyny sygnowane logo New Holland - w bieżącym roku sprzedano ich już ponad 300 sztuk.

Na drugim miejscu wśród wybieranych maszyn plasuje się John Deere, którego ciągniki trafiły do 159 nowych właścicieli.

Podium popularności zamyka Deutz-Fahr - traktory tej marki wybrało w 2021 roku 151 rolników.

Wyraźny wzrost zainteresowania nowymi maszynami rolniczymi i chęć inwestycji jest wyraźnym dowodem na to, że gospodarstwa w Polsce rosną i są gotowe na kolejne, ważne inwestycje.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: agropolska.pl