Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Motocyklista wjechał pod heder. Niebezpieczne zdarzenie na Lubelszczyźnie
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 18.06.2022 02:02

Motocyklista wjechał pod heder. Niebezpieczne zdarzenie na Lubelszczyźnie

motocykl heder
hrubieszow.kppsp.gov.pl / st. kpt. Marcin Lebiedowicz

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie poinformowała o groźnym zdarzeniu, do którego doszło w ostatnich dniach w województwie lubelskim: kierujący motocyklem zderzył się czołowo z kombajnem. Pojazd wraz z mężczyzną znalazł się pod zamontowanym hederem.

Wedle wstępnej oceny służb, poniesione straty materialne mogą sięgnąć nawet 3 tysięcy złotych.

Motocyklista wjechał prosto pod heder kombajnu

W czasie żniw na drogach pojawia się wiele maszyn rolniczych, co nie zawsze spotyka się z pełnym zrozumieniem użytkowników samochodów osobowych i ciężarowych.

Ciągniki i kombajny poruszające się drogami publicznymi wymagają szczególnej uwagi ze strony wszystkich uczestników ruchu, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń.

Niestety, do przykrej sytuacji doszło w niedzielę 8 sierpnia w okolicach Hrubieszowa: mężczyzna kierujący motocyklem zderzył się z kombajnem, który miał zamontowany zespół do koszenia zboża.

Jak poinformowali hrubieszowscy strażacy, informację o kolizji pojazdów otrzymali chwilę po godzinie 16:00.

Akcja ratownicza

Na miejsce zdarzenia przybyły trzy zastępy straży pożarnej: jeden z OSP KSRG Mircze i dwa z JRG Hrubieszów.

Warto podkreślić, że po zderzeniu się dwóch pojazdów motocyklista nie utracił przytomności i wyszedł spod hedera o własnych siłach.

Kierujący motocyklem został przewieziony do szpitala jeszcze przed przybyciem strażaków. Służby nie podają dodatkowych informacji na temat stanu jego zdrowia.

Nie poinformowano o tym, by kierowca kombajnu rolniczego odniósł jakiekolwiek obrażenia.

W komunikacie KP PSP Hrubieszów zaznaczono, iż prawdopodobną przyczyną nieprzyjemnego zdarzenia drogowego było niezachowanie zasad bezpieczeństwa.

Warto pamiętać, że również na rzadko uczęszczanych drogach na obszarach wiejskich należy zachować czujność podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: hrubieszow.kppsp.gov.pl