Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Kosił rzepak kombajnem. Rolnik uszkodził gazociąg
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Kosił rzepak kombajnem. Rolnik uszkodził gazociąg

rzepak
pixabay.com / fot. manfredrichter (CC0)

Żniwa są trudnym i intensywnym czasem dla rolników. Poza awariami kombajnów i innych maszyn, zdarzają się również inne, zaskakujące sytuacje, do których dochodzi na polach. Jak podaje lubelska policja, jeden z gospodarzy kosił dojrzały rzepak na polu - w pewnym momencie uszkodził kombajnem gazociąg.

Na miejsce przyjechała policja, pogotowie gazowe i straż pożarna. Na szczęście sytuacja została szybko opanowana.

Gazociąg uszkodzony kombajnem

O szczęściu w nieszczęściu może mówić rolnik, który we wtorek 10 sierpnia 2021 roku kosił dojrzały rzepak na polu w gminie Niedrzwica Duża (woj. lubelskie).

Podczas jazdy kombajnem przez pole, w pewnym momencie doszło do przypadkowego uszkodzenia gazociągu.

Nie trzeba dodawać, że uszkodzenie instalacji wiąże się z dużym niebezpieczeństwem - na miejsce zadysponowano jednostki straży pożarnej z Bełżyc i Niedrzwicy Dużej, policję, a także pogotowie gazowe.

Szybka akcja służb

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji służb cała sytuacja została wkrótce opanowana.

Wiadomo, że pracownicy pogotowia gazowego mieli przeprowadzić reparację uszkodzonego gazociągu - niewykluczone, że do pewnego stopnia zakłóciło to przebieg żniw na polu.

Warto dodać, że uszkodzenie gazociągu może wiązać się z niezwykle niebezpiecznymi konsekwencjami - kiedy do otoczenia uwalniany jest gaz, nierzadko dochodzi do wybuchu lub pożaru.

Gazociąg, ze względu na ryzyko uszkodzenia, powinien być bezwzględnie zaznaczony na planie danej działki. Za niewłaściwe wybudowanie rur może grozić kara finansowa związana z narażaniem otoczenia na dramatyczne skutki awarii.

Warto pamiętać, że podczas prac polowych bardzo często dochodzi do różnego rodzaju nieprzyjemnych lub zaskakujących zdarzeń - pomimo dużego pośpiechu należy zawsze zachować najwyższą czujność, by zapobiec wypadkowi lub tragedii.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: lublin112.pl