Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Kombajnista uderzył w auto i uciekł. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Kombajnista uderzył w auto i uciekł. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie

kombajn
unsplash.com / fot. Clare Tallamy

Choć służby apelują o ostrożną jazdę pojazdami mechanicznymi i powstrzymanie się od spożywania napojów alkoholowych przed prowadzeniem maszyn, wiele osób lekceważy sobie obowiązujące zapisy prawne. Przykładem tego jest zachowanie kombajnisty, który na prostym odcinku drogi zderzył się z samochodem osobowym.

Mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia, by wkrótce - podczas cofania - staranować ogrodzenie posesji. Jak się okazało, kombajnista miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i nie dysponował uprawnieniami do kierowania.

Nietrzeźwy kombajnista i seria kompromitujących zdarzeń

Do serii zdarzeń wywołanych przez nieodpowiedzialne zachowanie 42-letniego rolnika doszło w drugiej połowie sierpnia 2021 roku w gminie Stare Juchy na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Mężczyzna poruszał się kombajnem na prostym odcinku drogi publicznej, gdzie zderzył się z samochodem osobowym. Co warte podkreślenia, rolnik nie zatrzymał się, lecz odjechał w siną dal.

Nieco później, w trakcie dalszej podróży, 42-latek chciał cofnąć kombajnem. W trakcie wykonywania manewru uderzył w ogrodzenie cudzej posesji.

Interwencja świadków i policji

Jak przekazuje portal agronews.pl, niepokorny kierowca maszyny rolniczej został zatrzymany przed dalszą jazdą przez przypadkowych świadków jego poczynań.

Na miejsce przyjechali funkcjonariusze policji, którzy poddali 42-latka badaniu trzeźwości. Wkrótce wyszło na jaw, że mężczyzna ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Co więcej, rolnik nie posiadał żadnych dokumentów, które potwierdzałyby jego uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Jaki los czeka teraz kombajnistę? Za prowadzenie maszyny bez uprawnień, wywołanie zagrożenia w ruchu drogowym i jazdę po pijanemu grozi mu dotkliwa kara finansowa i do dwóch lat pozbawienia wolności.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: agronews.pl