RolnikInfo.pl
ardanowski

TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Ardanowski o protestach Agrounii. Wskazał na "uzasadnione pretensje" rolników

25 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Protesty rolników pod przewodnictwem Agrounii są szeroko komentowaną kwestią ostatnich tygodni. Pomimo apeli o dialog, premier Mateusz Morawiecki nie spotkał się ze strajkującymi, bo porozmawiać o problemach polskiej wsi. Głos w sprawie zajął również były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Jak stwierdził polityk, niezadowolenie rolników z postępowania rządu jest uzasadnione. Dodał jednak, iż na uzasadnionych protestach chce się wylansować konkretna grupa ludzi z panem Michałem Kołodziejczakiem na czele, który wprost mówi, że chce wejść do polityki.

Jan Krzysztof Ardanowski o protestach Agrounii

24 i 25 sierpnia 2021 roku działacze Agrounii zorganizowali blokady dróg i przejazdy traktorów w wielu miejscach w kraju, dając tym samym do zrozumienia, iż chcą by ich problemy były zauważane przez polityków partii rządzącej.

O miejscach, w których można spodziewać się utrudnień na drogach, pisaliśmy w artykule zatytułowanym Kołodziejczak o "trumnie Tuska i partii rządzącej". Drugi dzień strajków rolników.

Metody protestów, jak i same strajki budzą wiele emocji w polskim społeczeństwie. Na temat rolników wypowiadają się nie tylko media, ale również politycy.

kukiz15

PSL chce odwołania ministra rolnictwa. Partia Kukiz'15 przedstawiła swoje stanowisko

CZYTAJ DALEJ

Były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski w rozmowie z Radiem Maryja otwarcie przyznał, iż protesty rolników są uzasadnione.

Wskazał, iż rozumie niezadowolenie związane z brakiem odpowiednich reform rolnictwa i niekorzystną sytuacją ekonomiczną całego sektora.

Krytyka lidera Agrounii?

W dalszej części wypowiedzi Jan Krzysztof Ardanowski pokusił się jednak o komentarz dotyczący intencji niektórych działaczy Agrounii, która zdobywa coraz większą liczbę zwolenników w całej Polsce.

W rozmowie z Radiem Maryja były szef resortu rolnictwa powiedział:

- Oczywiście trzeba dostrzegać kwestię, że na uzasadnionych protestach chce się wylansować konkretna grupa ludzi z panem Michałem Kołodziejczakiem na czele.

Ardanowski wskazał, że Kołodziejczak nie ukrywa, że - na wzór Andrzeja Leppera - chce wejść do polityki, podobnie jak niektórzy działacze jego ruchu.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: cenyrolnicze.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

wieprzowina

Wiadomości

Czechy: polskie mięso nafaszerowane antybiotykiem. 60-krotne przekroczenie norm

Czytaj więcej >
agrounia kołodziejczak nawozy

Wiadomości

Agrounia będzie blokować zakłady nawozowe. Akcja rusza 11 października

Czytaj więcej >
polski ład kaczyński

Wiadomości

Ogłoszono siedem propozycji dla rolników w ramach Polskiego Ładu

Czytaj więcej >
premier mateusz morawiecki

Wiadomości

Wzrosty cen energii. Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos na spotkaniu państw UE

Czytaj więcej >
fermy norek

Wiadomości

Wyniki śledztwa ws. ferm norek. Padły poważne oskarżenia

Czytaj więcej >
owoce warzywa

Wiadomości

Plastikowe opakowania warzyw i owoców odejdą do lamusa? Jest interpelacja poselska

Czytaj więcej >