RolnikInfo.pl

TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Ardanowski o protestach Agrounii. Wskazał na "uzasadnione pretensje" rolników

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Protesty rolników pod przewodnictwem Agrounii są szeroko komentowaną kwestią ostatnich tygodni. Pomimo apeli o dialog, premier Mateusz Morawiecki nie spotkał się ze strajkującymi, bo porozmawiać o problemach polskiej wsi. Głos w sprawie zajął również były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Jak stwierdził polityk, niezadowolenie rolników z postępowania rządu jest uzasadnione. Dodał jednak, iż na uzasadnionych protestach chce się wylansować konkretna grupa ludzi z panem Michałem Kołodziejczakiem na czele, który wprost mówi, że chce wejść do polityki.

Jan Krzysztof Ardanowski o protestach Agrounii

24 i 25 sierpnia 2021 roku działacze Agrounii zorganizowali blokady dróg i przejazdy traktorów w wielu miejscach w kraju, dając tym samym do zrozumienia, iż chcą by ich problemy były zauważane przez polityków partii rządzącej.

O miejscach, w których można spodziewać się utrudnień na drogach, pisaliśmy w artykule zatytułowanym Kołodziejczak o "trumnie Tuska i partii rządzącej". Drugi dzień strajków rolników .

Metody protestów, jak i same strajki budzą wiele emocji w polskim społeczeństwie. Na temat rolników wypowiadają się nie tylko media, ale również politycy.

Były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski w rozmowie z Radiem Maryja otwarcie przyznał, iż protesty rolników są uzasadnione.

Wskazał, iż rozumie niezadowolenie związane z brakiem odpowiednich reform rolnictwa i niekorzystną sytuacją ekonomiczną całego sektora.

Krytyka lidera Agrounii?

W dalszej części wypowiedzi Jan Krzysztof Ardanowski pokusił się jednak o komentarz dotyczący intencji niektórych działaczy Agrounii, która zdobywa coraz większą liczbę zwolenników w całej Polsce.

W rozmowie z Radiem Maryja były szef resortu rolnictwa powiedział:

- Oczywiście trzeba dostrzegać kwestię, że na uzasadnionych protestach chce się wylansować konkretna grupa ludzi z panem Michałem Kołodziejczakiem na czele.

Ardanowski wskazał, że Kołodziejczak nie ukrywa, że - na wzór Andrzeja Leppera - chce wejść do polityki, podobnie jak niektórzy działacze jego ruchu.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: cenyrolnicze.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Podpalacz słomy ujęty przez policjantów. Oniemieli, gdy wydało się, kim jest
Czytaj więcej >

Wiadomości

Minister Grzegorz Puda skomentował strajki rolników. Odniósł się do postulatów Agrounii
Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnik nie chciał oddać swojej ziemi pod gazociąg. Zatrzymała go policja
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ogromne straty rolników z gminy Stupsk. Od jesieni ubiegłego roku zalewane są ich łąki i grunty orne
Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnik oskarżony o spowodowanie lokalnej katastrofy ekologicznej. Grozi mu do 8 lat więzienia
Czytaj więcej >

Wiadomości

IMGW wydało ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Alerty obowiązują w 6 województwach
Czytaj więcej >
Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]