Koparka - policja
KPP Sejny
Autor Aneta Wasilewska - 12 Marca 2021

Usiłowali ukraść koparkę za 30 tysięcy. Przeszkodą nie do pokonania okazało się błoto

- Próbowali ukraść koparkę, ale utknęli w błocie - podumowali zdarzenie funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sejnach. Jak przekazali policjanci, mężczyźni oskarżeni o kradzież już usłyszeli zarzuty.

W miniony poniedziałek, 8 marca funkcjonariusze policji w Sejnach w województwie podlaskim otrzymali zgłoszenie o kradzieży koparki.

- Pokrzywdzony oszacował straty na blisko 30 tysięcy złotych - informują policjanci z KPP Sejny.

Szybko udało się odnaleźć koparkę

Funkcjonariuszom, którzy zajęli się sprawą kradzieży koparki, już po kilku godzinach udało się odnaleźć skradziony pojazd. Jak się okazało, koparka była zaparkowana na polu w gminie Puńsk. Co więcej, podczas śledztwa szybko wyszło na jaw, że kradzież została udaremniona ze względu na błoto na polu.

- Jak ustalili policjanci, mężczyźni próbowali odjechać skradzioną koparką, ale dwa kilometry dalej ugrzęźli w błocie. Na polu porzucili pojazd - poinformowali funkcjonariusze z KPP Sejny.

KRUS ogłosiła stawki składek na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w II kwartale 2021 r.KRUS ogłosiła stawki składek na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w II kwartale 2021 r.Czytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego nowego materiału wideo:

Mężczyźni usłyszeli zarzuty

- W toku dalszych czynności kryminalni ustalili odpowiedzialnych za to przestępstwo. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu sejneńskiego - dodali policjanci.

Jak poinformowano, jeszcze tego samego dnia dwóch podejrzanych o kradzież - 28 i 58-latka zatrzymano. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży.

Zgodnie z zapisami Kodeksy karnego mężczyźni za usiłowanie kradzieży mogą zostać skazani na 5 lat pozbawienia wolności.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: KPP Sejny

Następny artykuł