RolnikInfo.pl
KRIR - nabór

BeatriceBB /Pixabay

Pomoc dla rolników cieszyła się zainteresowaniem. Krajowa Rada Izb Rolniczych apeluje o kolejny nabór

11 Marca 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Krajowa Rada Izb Rolniczych zaapelowała do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi o wznowienie naboru do programu pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera. Zdaniem zarządu KRIR kolejny nabór powinien zostać poprowadzony ze zmienionymi kryteriami, tak by więcej zainteresowanych pomocą, mogło z niej skorzystać.

Pismo do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostało skierowane 10 marca bieżącego roku, czym zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych poparł wnioski z wojewódzkich izb rolniczych. We wniosku zwrócono się do MRiRW, by wznowiony został nabór wniosków do programu pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką przeznaczonego dla dzieci rolników. 

Przypomnijmy, nabór wniosków prowadzony był przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 30 grudnia ubiegłego roku.

Zapraszamy do obejrzenia naszego nowego materiału wideo:

[EMBED-3]

KRIR: potrzeba zmiany kryteriów

Zdaniem zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych, w przypadku ponownego naboru na dofinansowanie kosztów komputera, powinny zostać zmienione kryteria ubiegania się o pomoc. 

- Samorząd rolniczy wnioskuje również o zmianę kryteriów dotyczących przyznania pomocy. Zdaniem samorządu rolniczego pomoc powinna być udzielana dla dzieci i młodzieży uczącej w szkołach podstawowych, średnich i studiującej niezależnie od ich wieku - wskazuje zarząd KRIR. 

Co więcej, Krajowa Rada Izb Rolniczych przypomniała, że sama forma pomocy cieszyła się dużym zainteresowaniem, co potwierdziły dane przekazane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

- Działanie uruchomione w grudniu ubiegłego roku cieszyło się dużym zainteresowaniem, jednak krótki termin naboru oraz ograniczenia wiekowe spowodowały, że wiele rodzin nie mogło skorzystać z tej pomocy - informuje KRIR.

Uwagi w sprawie dofinansowania Podlaskiej Izby Rolniczej 

Po wiadomości Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o rozpoczęciu prowadzenia naboru wniosków na dofinansowanie kosztów komputera pojawiło się wiele głosów, w których stwierdzono, że kryteria "nie działają" na korzyść rodziców. Dla przykładu Podlaska Izba Rolnicza zwróciła się do Krajowej Rady Izb Rolniczej, by zostały podjęte działania, które na celu miałby objęciem dofinansowania także tych zakupów, które zostały zrealizowane na długo przed ogłoszeniem przez ARiMR naboru wniosków. 

- Wiele rodzin wielodzietnych już w poprzednim semestrze szkolnym oraz na początku obecnego roku szkolnego nadszarpnęła swój budżet domowy z uwagi na konieczność zakupu odpowiedniego sprzętu do zdalnej nauki. Natomiast inni byli zmuszeni do zaciągnięcia kredytu na ww. sprzęt, którego raty będą spłacać jeszcze przez wiele miesiącu. Powyższe rodziny były do tego zmuszone w związku z ogłoszeniem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej nauki zdalnej w związku z zamknięciem szkół - podkreślała Podlaska Izba Rolnicza w piśmie do Krajowej Rady Izb Rolniczych, o czym więcej pisaliśmy >tutaj<.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: KRIR, ARiMR, Podlaska Izba Rolnicza

Podobne artykuły

OSP Kanigowo/Facebook

Wiadomości

Pożar w gospodarstwie produkującym truskawki. Z ogniem walczyło 20 jednostek straży pożarnej

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
UM w Józefowie

Wiadomości

Spłonął tartak. Straty szacuje się na prawie pół miliona złotych

Czytaj więcej >
AGROunia/Facebook

Wiadomości

"Tak się niszczy małe gospodarstwa". AGROunia od rana walczy o zdrowe świnie

Czytaj więcej >
podatek

Wiadomości

Rolnicy zapłacą wkrótce nowy podatek. 30 mln złotych trafi do kieszeni państwa

Czytaj więcej >
STEPHANIE LECOCQ/AFP/East News

Wiadomości

"Więcej szans dla rolników". Jest porozumienie ws. nowej WPR

Czytaj więcej >