KRUS - zasiłek opiekuńczy
frycyk01 /Pixabay
Autor Aneta Wasilewska - 13 Lutego 2021

Zasiłek opiekuńczy w KRUS tylko do końca lutego? Jest projekt rozporządzenia

Pojawił się projekt rozporządzenia, zgodnie z którym zasiłek opiekuńczy dla rodziców lub opiekunów ubezpieczonych w KRUS będzie przysługiwać nie dłużej, niż do 28 lutego bieżącego roku.

Jak zaznaczono w projekcie rozporządzenia, zasiłek opiekuńczy dla rodzica opiekuna ubezpieczonego w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ma przysługiwać jedynie do 28 lutego bieżącego roku.

Zasiłek opiekuńczy tylko do 28 lutego?

W piątek 12 lutego w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów ukazał się projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie określenia dłuższego okresu pobierania zasiłku opiekuńczego w celu przeciwdziałania COVID-19.

Jak informuje PAP, osobą odpowiedzialną za opracowanie rozporządzenia jest Grzegorz Puda, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Traktorzysta urządził kulig i uciekał przed policją. Teraz odpowie przed sądemTraktorzysta urządził kulig i uciekał przed policją. Teraz odpowie przed sądemCzytaj dalej

- Projekt rozporządzenia przewiduje przyznanie prawa do pobierania przez ubezpieczonych zasiłku opiekuńczego jednakże nie dłużej niż do dnia 28 lutego 2021 r. - można przeczytać w projekcie rozporządzenia.

Zgodnie z zapisami w projekcie, zaplanowano, że rozporządzenie zostanie przyjęte przez Radę Ministrów jeszcze w I kwartale 2021 roku.

Przypomnijmy, zgodnie z ostatnim rozporządzeniem, zasiłek opiekuńczy dla rodziców i opiekunów przysługuje od 1 do 14 lutego bieżącego roku. Więcej informacji na ten temat pisaliśmy >tutaj<.

Komu przysługuje zasiłek opiekuńczy?

Zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom i opiekunom ubezpieczonym w KRUS, którzy w przypadku zamknięcia z powodu koronawirusa żłobka, przedszkola, szkoły lub innej placówki, sprawują opiekę nad dzieckiem do 8 roku życia.

- Zasiłek przysługuje także w przypadku konieczności opieki nad dzieckiem legitymującym się orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności do ukończenia 18 lat albo dzieckiem z orzeczeniem o niepełnosprawności, lub orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego - przypomina PAP.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: PAP, Farmer

Następny artykuł