las
Jan Bielecki/East News
Autor Magdalena Więckowska - 21 Marca 2021

Apel sekretarza resortu klimatu i środowiska. Wszystko z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów

21 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lasów. Z tej okazji sekretarz stanu Ministerstwa Klimatu i Środowiska Edward Siarka opublikował na Twitterze film, w którym apeluje o włączenie się w akcję "Łączą nas drzewa".

Jak deklaruje Edward Siarka, w ramach planowanej akcji każda regionalna dyrekcja Lasów Państwowych ma wskazać termin, kiedy na konkretnym terenie zostaną posadzone młode drzewa.

Edward Siarka i Międzynarodowy Dzień Lasów

Do Europy zawitała już astronomiczna wiosna, a wraz z nią nadeszło pierwsze ważne święto natury, jakim jest Międzynarodowy Dzień Lasów. Z tej okazji na Twitterze pojawił się wpis z filmem, w którym sekretarz stanu Ministerstwa Klimatu i Środowiska Edward Siarka zapowiada akcję sadzenia młodych drzew.

- Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lasów. Z tej okazji zapraszam do włączenia się w akcję "Łączą nas drzewa". To inicjatywa, w której możemy się wszyscy zjednoczyć w walce o polskie lasy - nasze dziedzictwo narodowe. Musimy aktywnie działać przeciwko degradacji naszego środowiska naturalnego.

Sekretarz Edward Siarka w dalszej kolejności podał szczegóły planowanej akcji:

Zabrana z rzeźni, maluje obrazy. Świnia z RPA rozwija karierę artystkiZabrana z rzeźni, maluje obrazy. Świnia z RPA rozwija karierę artystkiCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

- W ramach akcji każda regionalna dyrekcja Lasów Państwowych w Polsce wskaże termin, kiedy na wyznaczonym terenie posadzimy nowe pokolenie drzew. Wspólnie możemy wiele zdziałać, dbając o ekologię, polskie lasy i zapewnimy w ten sposób bezpieczną przyszłość dla nas i dla następnych pokoleń młodych Polaków. Razem możemy więcej.

"Darz Bór"

Edward Siarka nie był jedynym polskim politykiem, który w niedzielny poranek opublikował na swoim twitterowym profilu wpis dotyczący Międzynarodowego Dnia Lasów. Głos w sprawie zabrał też były szef resortu rolnictwa, Marek Sawicki:

- Wszystki gajowym, leśniczym, ludziom lasu w dniu święta lasu dużo szczęścia. Darz Bór. [pis. oryg.]

O święcie lasów na Twitterze pamiętały unijne władze związane z sektorem rolnictwa. We wpisie zapytano:

- Co powinna zrobić UE, by zapewnić, że europejskie lasy są wytrzymałe i zarządzane w sposób zrównoważony? Wasze odpowiedzi pomogą kształtować politykę UE - zaapelowano do internautów, zachęcając do brania udziału w konsultacjach społecznych na temat europejskich lasów.

Komisja Europejska prowadzi konsultacje społeczne ws. strategii wobec lasów od 25 stycznia 2021 roku do 19 kwietnia 2021 roku. Pod >tym< linkiem można wypełnić kwestionariusz.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Twitter / @EUAgri, @ESiarka, @SawickiMarek; ec.europa.eu

Następny artykuł