RolnikInfo.pl > Wiadomości > Mateusz Morawiecki złożył obietnicę ws. KRUS. "Nie będzie żadnych zmian"
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:34

Mateusz Morawiecki złożył obietnicę ws. KRUS. "Nie będzie żadnych zmian"

Mateusz Morawiecki - KRUS
ATTILA KISBENEDEKAF PEast News

Jak podaje PAP, dzisiaj podczas spotkania premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w ramach Polskiego Ładu nie zostaną wprowadzone żadne zmiany w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS). Zgodnie z zapowiedziami premiera, program społeczno-gospodarczy Prawa i Sprawiedliwości ma znacznie wspierać polskie rolnictwo.

Co więcej, zgodnie z założeniami Polskiego Ładu polskie rolnictwo będzie mogło "świętować coraz większe sukcesy na rynkach międzynarodowych", dlatego tak ważne jest, zdaniem Morawieckiego, wsparcie "produkcji eksportowej i kredyty eksportowe".

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

"Polski rolnik musi mieć siłę"

Premier zaznaczył także, że wsparcie polskiego rolnictwa, będzie przejawiało się także poprzez promocję rolniczego handlu detalicznego oraz budowę odpowiednich warunków na rynkach lokalnych.

- Wobec dużych partnerów nabywających polskie produkty, różnego rodzaju supermarketów czy dyskontów, polski rolnik musi mieć siłę. Dobrze, żeby się zrzeszał, stąd wsparcie spółdzielczości rolnej i wsparcie grup producenckich - PAP cytuje słowa Mateusza Morawieckiego.

Rolnictwo i tereny wiejskie w Polskim Ładzie

Przypomnijmy, w minioną sobotę Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło Polski Ład, czyli program społeczno-gospodarczy na czas po pandemii. Podczas sobotniej prezentacji Jarosław Kaczyński opowiedział o projektach przygotowanych dla polskiej wsi i polskich rolników. Zgodnie z zapowiedziami prezesa PiS w Polskim Ładzie w ramach części "Polska - nasza ziemia" przewidziano wsparcie dla rolnictwa, które polegać ma między innymi na:

  • opracowanie i przyjęcie Kodeksu rolnego, który będzie regulował generalne zasady i podstawowe prawa dotyczące gospodarowania rolnego i rozdzieli małe gospodarstwa od farm rolnych, 

  • zwiększenie dopłat na paliwo rolnicze ze 100 zł za 1 ha do 110 zł, 

  • zmienione zostaną przepisy dotyczące rolniczego handlu detalicznego na korzyść rolników. 

Więcej o kwestii rolnictwa i terenów wiejskich w Polskim Ładzie, o których mówił Kaczyński, pisaliśmy >tutaj<. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródła: Mateusz Morawiecki/Facebook, Prawo i Sprawiedliwość/ Facebook, Twitter, PAP