Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Biznes > "Mimo gradobicia, jest pełnowartościowa". Biedronka odkupi kapustę od rolników
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:39

"Mimo gradobicia, jest pełnowartościowa". Biedronka odkupi kapustę od rolników

biedronka - kapusta
Biedronka/Materiały prasowe

Biedronka zapowiedziała, że kupi od rolników 156 ton kapusty dotkniętej gradobiciem, które w sobotę pojawiło się na terenie Małopolski.

Akcja minimalizująca straty

Jak podkreślił Marcel Rogacewicz, menedżer ds. zakupów w sieci Biedronka nowa akcja ma za zadanie zminimalizować straty, które pojawiły się po sobotnim gradobiciu.

Menedżer ds. zakupów w sieci Biedronka zapowiedział, że Biedronka odkupi kapustę od lokalnych rolników z miejscowości Wawrzeńczyce, Złotniki, Rudno Dolne, Stręgoborzyce, Łaganów, Karwin, Żębocin, Grębocin, Rudno Górne, Dobranowice, czyli z miejsc, gdzie straty są największe.

- Kapusta uprawiana w tym regionie, mimo gradobicia, jest pełnowartościowa i bez żadnych ograniczeń może być składnikiem smacznych potraw przyrządzanych w naszych domach - wskazuje sieć Biedronka.

Sieć powiadomiła także, że podczas gradobicia zewnętrzne liście kapusty zostały lekko uszkodzone, co w żaden sposób nie wpływa na walory smakowe kapusty.

W których sklepach będzie można kupić kapustę?

Jak zapowiedziano, kapusta dotknięta gradobiciem z rejonów gminy Igołomia-Wawrzeńczyce dostępna będzie w sklepach już od 10 czerwca (czwartek) bieżącego roku.

Kapustę będzie można kupić jedynie w wybranych sklepach między innymi w Warszawie i okolicy oraz w województwach śląskim, małopolskim, wielkopolskie, łódzkim, lubuskim, dolnośląskim i lubelskim.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: Biedronka