Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Myśliwy spadł z ambony w lesie. Rozpaczliwie wołał o pomoc
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:43

Myśliwy spadł z ambony w lesie. Rozpaczliwie wołał o pomoc

myśliwy
unsplash.com/ fot. G. Gullstrand

Do niebezpiecznego zdarzenia na terenie leśnym doszło w ostatnich dniach na terenie województwa lubuskiego. 71-letni mężczyzna znajdował się na ambonie myśliwskiej. W pewnym momencie spadł z wysokości kliku metrów, doznając poważnych obrażeń biodra.

Po godzinie nawoływań o pomoc, poszkodowanego usłyszały dwie przypadkowe kobiety, które zaalarmowały o zdarzeniu odpowiednie służby.

Myśliwy spadł z ambony

Informację o niebezpiecznym zdarzeniu, do którego doszło w jednym z kompleksów leśnych na terenie województwa lubuskiego przekazała Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich.

W piątek 3 września 2021 roku 71-letni myśliwy przebywał w lesie na terenie gminy Drezdenko, obserwując teren ze specjalnej ambony. W pewnym momencie w wyniku niefortunnego splotu wydarzeń, mężczyzna spadł na ziemię z wysokości kilku metrów.

Myśliwy doznał dotkliwych obrażeń biodra; nie był w stanie wstać, ani też sięgnąć oddalonego od siebie telefonu komórkowego, by poinformować bliskich o wypadku. Co gorsza, zbliżał się już wieczór i zaczął zapadać zmierzch.

Po godzinie od feralnego upadku rozpaczliwe nawoływanie o pomoc zostało usłyszane przez dwie przypadkowe kobiety.

Obywatelska postawa dwóch kobiet w lesie

Kobiety nie widziały poszkodowanego, ale cały czas słyszały jego wołanie. Postanowiły zadzwonić po pomoc policji.

Na miejscu pojawili się funkcjonariusze z Drezdenka, którzy po przeszukaniu okolicy wkrótce zobaczyli 71-letniego mężczyznę leżącego na ziemi przy jednej z ambon myśliwskich.

Myśliwy wskazywał na silny ból biodra, który uniemożliwiał mu jakiekolwiek ruchy. Policjanci udzielili mu pomocy przedmedycznej. Poszkodowany został wkrótce zabrany przez ratowników medycznych do szpitala.

Lubuscy policjanci w komunikacie na swojej stronie internetowej zaznaczyli, iż postawa kobiet z dużym prawdopodobieństwem przyczyniła się do uratowania życia seniora - nie zignorowały one wołania, lecz zdecydowały się poprosić o pomoc odpowiednie służby.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: lubuska.policja.gov.pl