Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Z Agrounią protestować będzie druga grupa zawodowa. Strajk rusza 11.09
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:43

Z Agrounią protestować będzie druga grupa zawodowa. Strajk rusza 11.09

agrounia
Piotr Molecki/East News

Agrounia poinformowała, że w sobotę 11 września 2021 roku rolnicy z całej Polski dołączą do planowanego protestu pracowników medycznych. Lider Agrounii Michał Kołodziejczak stwierdził, że rząd nie może ignorować problemów dwóch dużych grup społecznych, jaką są producenci żywności i osoby pracujące w służbie zdrowia.

- Jednoczymy się i będziemy pokazywać, że rząd nie może ignorować tak ważnych grup zawodowych jak rolnicy czy medycy. Całym sercem wspieramy ich w walce o sprawną opiekę medyczną, bo to nasza wspólna sprawa - powiedział Kołodziejczak.

Agrounia dołącza do strajku medyków w Warszawie

Wielokrotne protesty rolników pod przewodnictwem Agrounii nie doczekały się satysfakcjonującej odpowiedzi ze strony premiera Mateusza Morawieckiego i szefa MRiRW Grzegorza Pudy.

Mimo to producenci żywności, niezadowoleni z prowadzonej aktualnie polityki wobec sektora rolnego, nie ustają w manifestowaniu swojej dezaprobaty wobec rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Kolejną grupą społeczną, która w ostatnim czasie postanowiła wyjść na ulicę, by zwrócić uwagę polityków na swoje problemy, są pracownicy służby zdrowia.

Strajk pielęgniarek, ratowników medycznych i lekarzy ma odbyć się w sobotę 11 września w Warszawie.

Jak zapowiedział lider Agrounii Michał Kołodziejczak, protestujących pracowników służby zdrowia wesprą rolnicy.

Kołodziejczak: To nasza wspólna sprawa

Strajk pracowników medycznych ma rozpocząć się w sobotę 11 września 2021 roku o godzinie 11:30 na Placu Krasińskich w Warszawie.

Później wszyscy zgromadzeni przejdą pod gmach Ministerstwa Zdrowia, a później pod budynek Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Na temat wsparcia protestu pracowników medycznych przez producentów żywności Michał Kołodziejczak wyraził się następująco:

- Agrounia będzie podejmowała także tematy wykluczenia wsi w dostępie do lekarzy, lekarzy specjalistów, a czasami nawet lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.

W Warszawie ma powstać również tzw. białe miasteczko, w którym stanie również namiot rolników.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Agrounia informacja prasowa