Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Nie tylko rolnicy. Pracownicy ARiMR zapowiadają strajk
Magdalena Maffioli
Magdalena Maffioli 24.04.2023 17:29

Nie tylko rolnicy. Pracownicy ARiMR zapowiadają strajk

pieniądze biznesinfo
BiznesINFO

24 kwietnia 2023 r. za pośrednictwem mediów społecznościowych pracownicy ARiMR zapowiedzieli, że przyłączają się do strajku rolników. Protest będzie miał miejsce 27 kwietnia 2023 r. w Szczecinie, podczas którego zostanie zorganizowana konferencja z udziałem ministra rolnictwa. 

Komunikat NSZZ “Solidarność” pracowników ARiMR: “Przyłączamy się”

23 kwietnia na facebookowym profilu NSZZ “Solidarność” pracowników ARiMR pojawił się wpis o następującej treści: 

– Przyłączamy się do protestu NSZZ "Solidarność" Rolników Indywidualnych. Popieramy ich postulaty, a nasze staną się oficjalnymi postulatami tego protestu – napisano. 

Jak informują pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przez dwa lata bezowocnie oczekiwali na podwyżkę swoich dotychczasowych wynagrodzeń. Związek zawodowy wskazywał również wielokrotnie, że podawanie średniego wynagrodzenia w ARiMR na poziomie 7 tys. zł brutto jest “świadomym naciąganiem faktów”.

Konferencja z udziałem ministra rolnictwa

W drugim komunikacie, który pojawił się na facebookowym profilu NSZZ “Solidarność” pracowników ARiMR dodano kolejną informację: 

– Koledzy z NSZZ "Solidarność" RI organizują konferencję w ramach swojego protestu, do którego dołączyliśmy – wskazano. – Spotykamy się w czwartek 27 kwietnia w Szczecinie. Potrzebna jest reprezentacja ok. 30 osób. Na spotkaniu będzie minister i będzie można zadawać pytania – poinformowano.

Szczegóły dot. strajku w Szczecinie

Jak informuje NSZZ “Solidarność” pracowników ARiMR, w trakcie protestu w Szczecinie nie tylko będzie możliwość dyskusji z szefem ministerstwa rolnictwa; przewidziany jest także czas na jego wystąpienie przez strajkującymi. Dodatkowo zapowiedziano wystąpienia liderów i grup roboczych z ramienia ARiMR. Tego samego dnia organizatorzy strajku poinformują także, czy protesty będą kontynuowane do jesieni.