niemcy
unsplash.com / fot. Oskar Malm
Autor Magdalena Więckowska - 16 Marca 2021

Niemcy: 60-letnia rolniczka kopnięta przez krowę. Tragiczny finał zdarzenia

Do tragicznego wypadku przy cielnej krowie doszło w jednym z gospodarstw we wsi Knüllwald na terenie Schwalm-Eder w Hesji w niedzielę 14 marca 2021 roku. 60-letnia rolniczka pomagała krowie w trakcie porodu. W pewnym momencie zwierzę kopnęło ją w głowę.

Wkrótce po wypadku nieprzytomna kobieta została odnaleziona przez swoją rodzinę i odwieziona do szpitala. Pomimo starań lekarzy, rolniczka zmarła tego samego dnia.

Tragiczny wypadek w niemieckim gospodarstwie

Wypadki na wsi są niestety częścią codziennego życia rolników. Mało kto przypuszczałby jednak, że przyczyną śmiertelnego urazu może okazać się rodząca krowa. Niestety, życie pisze tragiczne scenariusze, czego dowodem jest smutna historia 60-letniej kobiety z Niemiec.

Rolniczka była przy krowie, podczas gdy zwierzę się cieliło i nic nie wskazywało na to, że dzień okaże się mieć tak smutny finał. Jak relacjonują niemieckie służby, kobieta była w tym czasie w gospodarstwie sama - przy porodzie zwierzęcia nie asystował również lekarz weterynarii.

W pewnym momencie zwierzę machnęło nogą i kopnęło kobietę w głowę. Jak podaje strona hessenchau.eu, rolniczka odniosła poważne uszkodzenia ciała.

Polacy żądają zakazu ferm futrzarskich. 600 bilboardów w 48 miastach woła do polityków o zmianęPolacy żądają zakazu ferm futrzarskich. 600 bilboardów w 48 miastach woła do polityków o zmianęCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Dalszy rozwój wydarzeń

Niemieckie media relacjonują, że nieprzytomna 60-latka została wkrótce znaleziona w oborze przez swoją rodzinę. Bez chwili zwłoki została przetransportowana do szpitala, gdzie trwała walka o jej życie.

Niestety, obrażenia rolniczki okazały się być tak dotkliwe, że tego samego dnia kobieta zmarła w szpitalu.

Rzecznik lokalnej policji, opowiadając o tragicznym zdarzeniu, mówił o dotkliwych obrażeniach, jakie odniosła kobieta, jednakże nie sprecyzował, co bezpośrednio przyczyniło się do jej śmierci.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: hessenschau.eu

Następny artykuł