Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Nieszczęśliwy wypadek w lesie. W akcji śmigłowiec LPR
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 13.06.2024 15:14

Nieszczęśliwy wypadek w lesie. W akcji śmigłowiec LPR

załadunek drewna
fot. KPP Radzyń Podlaski

Dramatyczne chwile przeżył młody pracownik, kiedy podczas załadunku drewna na przyczepę ciężarową, prawdopodobnie został uderzony przez konar. 28-latek z obrażeniami głowy został przetransportowany do szpitala. Do zdarzenia doszło we wtorek 11 czerwca tuż przed południem, w lesie w Brzozowicy Dużej (woj. lubelskie). 

Załadunek drewna w lesie skończył się wypadkiem

We wtorek 11 czerwca, doszło do nieszczęśliwego wypadku w kompleksie leśnym, znajdującym się w miejscowości Brzozowica Duża, w gminie Kąkolewnica na Lubelszczyźnie. 

Przed południem do oficera dyżurnego radzymińskiej komendy policji dotarło zgłoszenie o wypadku. Na miejsce zadysponowano radiowóz policji oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 
 

Leśne owoce skrywają niebezpieczeństwo. Lasy Państwowe ostrzegają

Konar uderzył mężczyznę w głowę

Funkcjonariusze policji, którzy przybyli na miejsce zdarzenia ustalili, że 28-latek w trakcie załadunku drewna na dłużyce przy pomocy HDS, prawdopodobnie został uderzony przez spadający z przyczepy konar. 

Mężczyzna otrzymał cios w głowę. Rannego pracownika przetransportował do najbliższego szpitala helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policja ustala dokładne okoliczności wtorkowego zdarzenia w lesie.
 

To nie pierwszy wypadek w lesie w tej okolicy

To nie pierwszy wypadek w okolicach Kąkolewnicy w tym roku. Ze źródeł policyjnych wynika, że 16 marca tego roku w tamtejszym lesie doszło do dramatycznego zdarzenia. Wówczas dwóch mężczyzn w wieku 64 i 38 lat wykonywało wycinkę drzew, kiedy jedno z nich po ścince spadło na starszego. 

Policja podaje, że mężczyznami byli ojciec i syn. Poszkodowanego 64-latka do szpitala przetransportowano śmigłowcem LPR. Obaj mężczyźni w chwili zdarzenia byli trzeźwi.