RolnikInfo.pl
imgw pogoda Polska mapa

imgw.pl

Ostrzeżenie IMGW dla całej Polski. Rolnicy muszą przygotować się na niskie temperatury

25 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Nie mamy zbyt dobrych wieści dla rolników: temperatura powietrza w kolejnych dniach nie tylko się nie podniesie, ale dość drastycznie spadnie. Jak przekazuje na swojej stronie internetowej Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na terenie całego kraju wydano ostrzeżenia pogodowe pierwszego stopnia związane z przymrozkami.

Wiadomości te mogą oznaczać spore kłopoty dla rolników, którzy będą musieli zabezpieczyć swoje uprawy przed destrukcyjnym wpływem spadkowych temperatur. 

Pogoda nie rozpieszcza rolników

Wszyscy dobrze znamy powiedzenie kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata. Mimo to rolnicy z pewnością życzą sobie nieco łaskawszej aury, która umożliwiłaby im działanie na polach bez zbędnych przeszkód.

Tegoroczna wiosna psoci zarówno w kwestii dość obfitych i nieregularnych opadów, jak i relatywnie niskich temperatur. Jak przedstawia się sytuacja meteorologiczna na najbliższe dni? 

Jak przekazuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, kolejne dni nie będą miłym zaskoczeniem dla rolników. Jak się bowiem okazuje, na terenie całej Polski wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-8]

Alert obowiązuje od 23 do 27 kwietnia 2021 roku. Prawdopodobieństwo wystąpienia ujemnych temperatur eksperci IMGW oszacowali na 85% na Śląsku i 80% w reszcie regionów naszego kraju. Dla rolników oznacza to jedno - ich rośliny mogą być zagrożone. 

Więcej szczegółów na temat aury

Deszczu spodziewać się możemy w poniedziałek (26.04) w północnej części kraju. We wtorek i środę (27 i 28.04) będzie sucho, natomiast kolejne opady wrócą w południowej i północno-wschodniej części kraju w czwartek (29.04).

Od piątku (30.04) do niedzieli (02.04) będzie przekropnie i chłodno. Wiele wskazuje na to, że tegoroczny weekend majowy nie będzie należał do najprzyjemniejszych pod względem pogodowym.

Pomimo dość częstych opadów atmosferycznych pociesza fakt, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie informuje o żadnych ostrzeżeniach hydrologicznych. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja w wielu miejscach w kraju wyraźnie się unormowała. 

Jak informuje portal stopsuszy.imgw.pl, na dzień 25 kwietnia 2021 roku wilgotność gleby w Polsce jest na bardzo wysokim poziomie: nawet do 90% w warstwie 0-7 cm na południu kraju, a także na poziomie 55% w centralnej części Polski.

Zapraszamy do zapoznania się z rozmaitymi danymi na podstronie IMGW, które pokazują m.in. aktualny stan wilgotności gleby w Polsce. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: imgw.pl, stopsuszy.imgw.pl, ventusky.com

Podobne artykuły

OSP Kanigowo/Facebook

Wiadomości

Pożar w gospodarstwie produkującym truskawki. Z ogniem walczyło 20 jednostek straży pożarnej

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
UM w Józefowie

Wiadomości

Spłonął tartak. Straty szacuje się na prawie pół miliona złotych

Czytaj więcej >
AGROunia/Facebook

Wiadomości

"Tak się niszczy małe gospodarstwa". AGROunia od rana walczy o zdrowe świnie

Czytaj więcej >
podatek

Wiadomości

Rolnicy zapłacą wkrótce nowy podatek. 30 mln złotych trafi do kieszeni państwa

Czytaj więcej >
STEPHANIE LECOCQ/AFP/East News

Wiadomości

"Więcej szans dla rolników". Jest porozumienie ws. nowej WPR

Czytaj więcej >