Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Ostrzeżenie przed burzami z gradem. IMGW wydał alerty dla pięciu województw
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:40

Ostrzeżenie przed burzami z gradem. IMGW wydał alerty dla pięciu województw

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Alerty obowiązują w pięciu województwach.

Ostrzeżenie IMGW dla trzech województw

Ostrzeżenia IMGW przed burzami z gradem zostały wydane dla województw:

  • śląskiego,

  • małopolskiego,

  • podkarpackiego,

  • opolskiego,

  • dolnośląskiego.

- Prognozowane są sumy opadów od 30 mm w woj. wschodnich do 40 mm w woj. południowych. Porywy wiatru mogą sięgać 80 km/h. Miejscami grad - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

>

Ostrzeżenie pierwszego stopnia, wydawane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oznacza, że pojawić się mogą warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia oraz przynieść straty materialne.

W południowo-wschodniej części kraju wydane zostały także ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego stopnia. Jak prognozuje IMGW, mogą pojawić się gwałtowne wzrosty stanu wody i podtopienia. Natomiast w zlewniach kontrolowanych istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Jaka pogoda w przyszłym tygodniu?

Jak powiadomił portal Fani Pogody, od poniedziałku 12 lipca czekają nas kolejne fale upałów, które potrwają do piątku 16 lipca. W poniedziałek temperatury będą wynosić do 32 stopni Celsjusza.

Żar poleje się z nieba także we wtorek. Zgodnie z prognozami najwyższe temperatury mogą pojawić się na zachodzie i w centrum kraju. Na zachodzie termometry mogą wskazać nawet 35 stopni. Niższych temperatur można się spodziewać dopiero w przyszły weekend.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: IMGW, Fani Pogody

Tagi: Pogoda IMiGW