Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Pechowe koszenie trawy. Na miejscu interweniowali strażacy i policjanci
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

Pechowe koszenie trawy. Na miejscu interweniowali strażacy i policjanci

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 w Lublinie
Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 w Lublinie

Podczas koszenia trawy ciągnik rolniczy wpadł do rzeki. Na miejscu zdarzenia interweniowali strażacy i policjanci.

Do zdarzenia doszło wczoraj, w piątek 16 lipca. Jak powiadomił asp. Bartłomiej Pytka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, podczas koszenia trawy przy ul. Eugeniusza Romera w Lublinie ciągnik rolniczy wpadł do rzeki Bystrzyca.

Interwencja strażaków na miejscu zdarzenia

Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami, podczas koszenia trawy na terenach zielonych w niedalekiej odległości od rzeki, ciągnik rolniczy stoczył się ze skarpy.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca działań, udzieleniu wsparcia osobie, która prowadziła ciągnik rolniczy. Strażacy ograniczyli także ewentualne wycieki płynów eksploatacyjnych z pojazdu przy pomocy rękawa sorpcyjnego.

- Po wyciągnięciu traktora przez firmę zajmującą się holowaniem pojazdów działania zakończono - przekazał asp. Bartłomiej Pytka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Jak powiadomił portal lublin112.pl, kierowca ciągnika podczas zdarzenia nie odniósł obrażeń.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródła: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, lublin112.pl