Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Płonęły bele. Z ogniem walczyło 11 zastępów straży pożarnej
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

Płonęły bele. Z ogniem walczyło 11 zastępów straży pożarnej

OSP KSRG Kowale Oleckie/Facebook
OSP KSRG Kowale Oleckie/Facebook

W miejscowości Czukty (woj. warmińsko-mazurskie) doszło do pożaru. W akcji gaśniczej brało udział 11 zastępów straży pożarnej.

Do pożaru doszło wczoraj, w niedzielę, 25 lipca bieżącego roku w miejscowości Czukty w gminie Kowale Oleckie. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do strażaków około godziny 12:00.

Płonęły bele

- Wezwanie do pożaru bel w miejscowości Czukty. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się około 200 bel, a w pobliżu znajdują się budynki mieszkalne oraz gospodarcze - powiadomili strażacy z OSP KSRG Kowale Oleckie.

Podczas pożaru uległo 300 bel siana i słomy, a także dwa ary ściółki leśnej oraz zadrzewienia. Straty po pożarze zostały oszacowane na około 16 tysięcy złotych.

Jak doszło do pożaru?

Jak powiadomił portal Radio5.pl, najprawdopodobniej do pożaru doszło na skutek podpalenia. Obecnie trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia. W akcji gaśniczej wzięło udział 11 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z Olecka i okolicznych miejscowości, łącznie 50 osób. Działania straży pożarnej trwały około 4 godziny.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródła: radio5.pl, OSP KSRG Kowale Oleckie/Facebook