IMGW - pogoda
Chris Devers/Flickr
Autor Aneta Wasilewska - 27 Marca 2021

Pogoda na weekend. IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał na dziś ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia w związku z silnym wiatrem. Silniejsze porywy wiatru pojawią się na północy i północnym zachodnie kraju. W weekend synoptycy IMGW prognozują opady deszczu i burze w Polsce. Pojawiły się także prognozy pogody na zbliżające się święta.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia w związku z silnym wiatrem w pasie nadmorskim i lubuskim.

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 85 km/h, z kierunków południowych stopniowo skręcającego na kierunki zachodnie - informuje IMGW.

Pogoda na weekend - deszcz i burze

Zgodnie z prognozami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Polsce od zachodu przemieszczać się będzie strefa opadów deszczu. Jak zapowiadają synoptycy, możliwe jest dziś wystąpienie burz. Największe prawdopodobieństwo ich wystąpienia prognozuje się na zachodzie kraju.

Świętokrzyskie: Pożar ciągnika. Na miejscu cztery zastępy straży pożarnejŚwiętokrzyskie: Pożar ciągnika. Na miejscu cztery zastępy straży pożarnejCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

W sobotę 27 marca bieżącego roku termometry pokażą od 12°C do 16°C. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez synoptyków, jedynie na północnym zachodzie i w rejonach podgórskich temperatura wyniesie 10°C.

- Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, podczas burz do 75 km/h - informuje IMGW.

Natomiast już jutro w Niedzielę Palmową, 28 marca w Polsce będzie chłodniej. Jak informuje IMGW, termometry będą wskazywać od 7°C do 11°C. Tak samo, jak w przypadku sobotnich prognoz, w niedziele można oczekiwać opadów deszczu, który pojawi się na początku dnia na wschodzie, a już po południu na północnym zachodzie kraju.

Jeżeli chodzi o wiatr, będzie słaby i umiarkowany.

Pogoda na Wielkanoc

A jakiej pogody można spodziewać się podczas świąt Wielkanocnych? Zgodnie z prognozami, które pojawiły się na portalu Fani Pogody, w Wielkanoc będzie chłodno, do Polski nie zawita siarczysty mróz. Jednak, w świąteczny poranek liczyć się trzeba z przymrozkami w wielu częściach Polski. W Wielką Niedzielę przeważać będą chmury, pojawią się także przelotne opady. Temperatura maksymalnie wyniesie 10°C. W Wielkanocny Poniedziałek pogoda nie ulegnie poprawie, dopiero po świętach na niebie pojawi się więcej słońca, a na termometrach zobaczymy wyższe wartości.

mapa

imgiw

Fot. IMGW

imgiw

Fot. Twitter/IMGW

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: IMGW, Fani Pogody

Następny artykuł