RolnikInfo.pl > Wiadomości > Pogoda na weekend. IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:34

Pogoda na weekend. IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne

IMGW - pogoda
Chris Devers/Flickr

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia w związku z silnym wiatrem w pasie nadmorskim i lubuskim.

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 85 km/h, z kierunków południowych stopniowo skręcającego na kierunki zachodnie - informuje IMGW. 

Pogoda na weekend - deszcz i burze 

Zgodnie z prognozami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Polsce od zachodu przemieszczać się będzie strefa opadów deszczu. Jak zapowiadają synoptycy, możliwe jest dziś wystąpienie burz. Największe prawdopodobieństwo ich wystąpienia prognozuje się na zachodzie kraju. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

[EMBED-3]

W sobotę 27 marca bieżącego roku termometry pokażą od 12°C do 16°C. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez synoptyków, jedynie na północnym zachodzie i w rejonach podgórskich temperatura wyniesie 10°C.

- Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, podczas burz do 75 km/h - informuje IMGW.

Natomiast już jutro w Niedzielę Palmową, 28 marca w Polsce będzie chłodniej. Jak informuje IMGW, termometry będą wskazywać od 7°C do 11°C. Tak samo, jak w przypadku sobotnich prognoz, w niedziele można oczekiwać opadów deszczu, który pojawi się na początku dnia na wschodzie, a już po południu na północnym zachodzie kraju. 

Jeżeli chodzi o wiatr, będzie słaby i umiarkowany. 

Pogoda na Wielkanoc 

A jakiej pogody można spodziewać się podczas świąt Wielkanocnych? Zgodnie z prognozami, które pojawiły się na portalu Fani Pogody, w Wielkanoc będzie chłodno, do Polski nie zawita siarczysty mróz. Jednak, w świąteczny poranek liczyć się trzeba z przymrozkami w wielu częściach Polski. W Wielką Niedzielę przeważać będą chmury, pojawią się także przelotne opady. Temperatura maksymalnie wyniesie 10°C. W Wielkanocny Poniedziałek pogoda nie ulegnie poprawie, dopiero po świętach na niebie pojawi się więcej słońca, a na termometrach zobaczymy wyższe wartości. 

Fot. IMGW

Fot. Twitter/IMGW

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: IMGW, Fani Pogody

Tagi: IMiGW Pogoda