Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Pogoda na Wielkanoc. Prognoza IMGW na weekend
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:33

Pogoda na Wielkanoc. Prognoza IMGW na weekend

Pogoda - prognoza na święta
InsomniaGroup/Pixabay

Jak przekazują synoptycy IMGW, w sobotę przeważać będzie zmieniająca się pogoda. Pojawi się duże zachmurzenie, opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W rejonach podgórskich Karpat spodziewać się można opadów śniegu do 5 cm, natomiast w górach do 10 cm. 

Temperatura wynosić będzie od 4°C na północy do 9°C na południowym wschodzie. Napływ arktycznego powietrza przyniesie wiatr, który sprawi, że odczuwalna temperatura będzie niższa. Sobota będzie najchłodniejszym dniem w czasie świąt. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

[EMBED-5]

W nocy z soboty na niedzielę w niemalże całym kraju prognozowany jest mróz, do - 4°C na północy i kotlinach Sudeckich, a w pozostałych regionach -2; -1°C

Fot. IMGW

Prognoza na Wielkanoc 

Na obszarach górskich próżno będzie szukać wiosennej pogody, już w nocy pojawią się opady śniegu i temperatura poniżej zera. Nad ranem w całej Polsce będzie chłodno, jednak w ciągu dnia na zachodzie i północy pojawi się słońce. Zgodnie z prognozami, w części południowo-wschodniej pojawi się duże zachmurzenie i opady deszczu. W rejonach górskich i na obszarach podgórskich może spaść deszcz ze śniegiem. 

Temperatura w niedziele będzie wyższa, od 7°C na północnym wschodzie do 11°C na zachodzie, natomiast w obszarach podgórskich od 3°C do 6°C.

Jaka pogoda w lany poniedziałek?

Jak podają synoptycy, w lany poniedziałek przyjdzie rozpogodzenie. W Polsce przeważać będzie pogodne niebo, tylko na wschodzie w prognozach pojawiało się duże zachmurzenie. To właśnie w tym miejscu Polski spodziewać się można przelotnych opadów. 

Także w lany poniedziałek na termometrach zobaczymy wyższe temperatury, od 7°C na krańcach południowo-wschodnich do 14°C na zachodzie. 

Fot. IMGW-PIB METEO POLSKA/Twitter

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: IMGW

Tagi: IMiGW Pogoda