RolnikInfo.pl > Wiadomości > Nadchodzi zmiana pogody. IMGW wydał alerty pierwszego stopnia
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:43

Nadchodzi zmiana pogody. IMGW wydał alerty pierwszego stopnia

imgw pogoda
unsplash.com / fot. S. Rodgerson

Po chwilowym wytchnieniu od gwałtownych zjawisk atmosferycznych Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o alertach pogodowych w północnej i zachodniej części Polski.

Ostrzeżenia przed burzami z gradem będą obowiązywały od soboty 11 września do niedzieli 12 września 2021 roku.

IMGW poinformował o zmianie pogody w części Polski

Bieżący weekend dzieli Polskę na dwie części: nad zachodnimi regionami utrzymywać będą się wilgotne masy powietrza, nad wschodnimi - suche. Jedno jest pewne: w sobotę i niedzielę (11-12.09) w naszym kraju temperatura z pewnością nie będzie niska.

Mimo to w trakcie weekendu pogoda zacznie się zmieniać, począwszy od zachodnich województw, aż po wschodnie części Polski.

W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi burzami z gradem. Będą one obowiązywały od soboty (11.09) do niedzieli (12.09).

Gwałtownych zjawisk pogodowych mogą spodziewać się mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Podobna aura ma szansę wystąpić również w zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego.

Szczegóły prognozy pogody

W sobotę w Polsce można spodziewać się dość wysokich temperatur, które będą oscylowały w granicach 28 stopni Celsjusza.

W niedzielę należy jednak spodziewać się lekkiego ochłodzenia - termometry wskażą od 23 stopni na zachodzie do 25 kresek powyżej zera na wschodzie.

W sobotę (11.09) odczuwalny będzie również systematyczny spadek ciśnienia atmosferycznego. W niedzielę (12.09) ciśnienie na powrót wzrośnie, a obszar Polski będzie zdominowany przez powietrze polarne morskie.

W pierwszej połowie przyszłego tygodnia można liczyć na bezchmurne niebo i brak opadów przy dość wysokich temperaturach.

Dopiero w drugiej części tygodnia pojawią się przelotne opady. Termometry wskażą od 17 do 24 stopni Celsjusza.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: meteo.imgw.pl, ventusky.com

Tagi: IMiGW Pogoda