Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Wojsko sprzedaje stare Ursusy. Podano ceny
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:43

Wojsko sprzedaje stare Ursusy. Podano ceny

ursus
pixabay.com (zdj. ilustracyjne)

Agencja Mienia Wojskowego nie po raz pierwszy organizuje przetargi różnego rodzaju sprzętu i narzędzi, które - jak się okazuje - mogą zainteresować również rolników. W planowanych na wrzesień przetargach żołnierze oferują m.in. oryginalne Ursusy, przyczepy, jak i mniejszy sprzęt przydatny do pracy w gospodarstwie.

Co ciekawe, wyjściowe ceny kultowych Ursusów oscylują w granicach 14-15 tysięcy złotych.

Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje kultowe Ursusy

Który z rolników nie kocha starych, kultowych Ursusów? Maszyny o prostej mechanice, niezawodne i niezwykle łatwe w naprawie - wielu producentów żywności nadal posiada w swoich gospodarstwach dawne modele ciągników nie kryjąc z tego powodu dumy.

Ci rolnicy, którzy chcieliby zakupić Ursusa, będą mieli szansę nadrobić zaległości podczas wrześniowych przetargów Agencji Mienia Wojskowego.

Ursusy C-360 oferowane przez AMW wyprodukowane w latach 1985-1986 są oznaczone wyjściową ceną od 14 do 15 tysięcy złotych.

Dla porównania warto przytoczyć ceny z popularnego portalu ogłoszeniowego, gdzie Ursusy - w różnym stanie technicznym - są wyceniane na kwoty od 7 do 20 tysięcy złotych.

Inne maszyny i narzędzia oferowane podczas przetargów AMW

Agencja Mienia Wojskowego oferuje również inne przedmioty, które mogą żywo zainteresować rolników.

Podczas wrześniowych przetargów będzie można zakupić m.in. przyczepy. Część z nich ma większą ładowność sięgającą 3,5 tony i pochodzi z lat 70. i 80. - kosztują one od 3 do 4 tysięcy złotych.

Przyczepy o mniejszej ładowności - niecałej tony - z lat 70. są wycenione na około 2 tysiące złotych.

Inne oferty Agencji Mienia Wojskowego dotyczą również mniejszego sprzętu jak np. rozsiewacza nawozów i wapna z lat 80. (2 tysiące złotych), brony talerzowej i zębowej (1 tysiąc złotych), kultywatora i kosiarki rotacyjnej (wycenione na kilkaset złotych).

Warto dodać, że przetargi AMW odbywają się w różnych miejscach w Polsce - zachęcamy do zapoznania się z ofertą pod >TYM< linkiem.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: amw.com.pl, agropolska.pl

Tagi: Ursus Traktor