Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Potężny pożar stodoły. Rolnicy wspomogli strażaków
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:43

Potężny pożar stodoły. Rolnicy wspomogli strażaków

pożar stodoła
KP PSP Wągrowiec

O niebezpiecznym pożarze stodoły w jednym z gospodarstw rolnych na terenie województwa wielkopolskiego poinformowała Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Ogień pojawił się w stodole, lecz w istotny sposób zagrażał też przyległym do niej budynkom, w których znajdowały się m.in. zwierzęta. Akcję strażaków wsparli rolnicy z wykorzystaniem ładowarek.

Groźny pożar stodoły w gospodarstwie rolnym

Jak możemy przeczytać w komunikacie Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu, ogień w gospodarstwie pojawił się w czwartek 9 września 2021 roku po godzinie 16:00.

Strażacy bez chwili wahania ruszyli na ratunek do miejscowości Mokronosy (gm. Damasławek, woj. wielkopolskie).

Na miejscu okazało się, że płonie stodoła. Żywioł zagrażał również przyległym do niej budynkom gospodarczym, w których znajdowało się bydło. Co gorsza, w bliskim sąsiedztwie stodoły stał również dom mieszkalny.

<div id=”onnetworkPlayer”></div><script async type="text/javascript" src="https://video.onnetwork.tv/embed.php?sid=Mkw2LDIwTFUsMA==&cid=onnetworkPlayer"></script>

Finał akcji gaśniczej

Jak relacjonują strażacy w komunikacie na swojej stronie internetowej, najpierw zabezpieczono gospodarstwo, a później podano sześć prądów wody w natarciu na stodołę oraz trzy prądy zabezpieczające pozostałe budynki przed działaniem ognia.

Warto dodać, że strażakom pomogli również rolnicy, którzy wywozili z budynku palącą się słomę za pomocą ładowarek. Dzięki temu strażacy mogli ją bez problemu dogasić na pobliskim polu.

W tym samym czasie strażacy dokonali rozbiórki części budynku - w tym metalowej konstrukcji dachu stodoły - by móc dostać się do wnętrza i skutecznie dogaszać pozostałą tam słomę.

Na sam koniec strawiona przez płomienie stodoła została skontrolowana przez strażaków za pomocą kamery termowizyjnej.

Nie podano, by w trakcie feralnego zdarzenia ucierpiała jakakolwiek osoba.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: gov.pl / KP PSP Wągrowiec