RolnikInfo.pl
wypadek

slaska.policja.gov.pl

Potrącił samochodem mieszkańca wsi i odjechał. Policja nadal szuka sprawcy

27 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Choć dramatyczne zdarzenie na drodze krajowej numer 78 miało miejsce w 2020 roku, to policja nadal poszukuje mężczyzny, który potrącił 66-letniego rowerzystę i nie udzielił mu pierwszej pomocy.

Po czterech miesiącach leczenia, poszkodowany mieszkaniec wsi Świętoszowice zmarł. Mimo to osoba, która jest bezpośrednio odpowiedzialna za jego śmierć, nadal znajduje się na wolności i nie poniosła żadnych konsekwencji za swój czyn. 

Kierowca potrącił rowerzystę

Choć ogromna część osób korzysta z pojazdów mechanicznych w codziennym życiu, to nie wolno zapominać, że auta mogą przyczynić się do pozbawienia życia drugiego człowieka. Uważność, zasada ograniczonego zaufania oraz odpowiedzialność to podstawowe przymioty, które powinny towarzyszyć wszystkim kierowcom każdego dnia.

Niestety, w ekstremalnych sytuacjach okazuje się, że kwestia niesienia pierwszej pomocy poszkodowanemu nie jest wcale oczywistą sprawą. Dowodzi tego dramatyczne zdarzenie, które miało miejsce na początku czerwca 2020 roku na drodze krajowej numer 78 w Czekanowie na terenie województwa śląskiego.

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring: na terenie wsi kierowca białego samochodu dostawczego potrącił rowerzystę, który wpadł do pobliskiego rowu. Poszkodowanym okazał się być 66-letni mieszkaniec wsi Świętoszowice.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-6]

Kierowca pojazdu zatrzymał się i wysiadł, lecz zdaniem tarnogórskich funkcjonariuszy zrobił to tylko po to, by zabrać urwane lusterko. Później się oddalił. Wiadomo, że w dalszej kolejności zajechał przed pobliski sklep i poinformował znajdujące się tam osoby o tym, że któryś z samochodów musiał potrącić rowerzystę. Nie wspomniał jednak nic na temat tego, jakoby wina leżała po jego stronie.

Kierujący białym samochodem dostawczym udał się z osobami spotkanymi przed sklepem na miejsce zdarzenia, a kiedy rozmawiał z operatorem numeru alarmowego, odmówił podania swoich danych osobowych, po czym w pośpiechu odjechał. 

Wiele niewiadomych

Niestety, zeznania osób, które przybyły do poszkodowanego spod wspomnianego wcześniej sklepu okazały się niewystarczające, by móc zidentyfikować lub zlokalizować tajemniczego kierowcę białego samochodu dostawczego.

Co więcej, również kamera monitoringu nie ujęła pojazdu w taki sposób, by móc odczytać numery tablicy rejestracyjnej. W październiku 2020 roku 66-letni rowerzysta zmarł wskutek obrażeń poniesionych na drodze krajowej numer 78.

Choć od momentu wypadku minęło nieco czasu, śląska policja ponawia apel do świadków, którzy widzieli dramatyczne zdarzenie. Jak przekazują funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach, za zgodą prokuratury udostępniają nagranie z monitoringu. Można je obejrzeć pod >tym< linkiem.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w znalezieniu lub zidentyfikowaniu sprawcy wypadku, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Tarnowskich Górach pod numerem telefonu 47 85 34 382 lub 47 85 34 255.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: slaska.policja.gov.pl, onet.pl

Podobne artykuły

Ochotnicza Straż Pożarna w Dygowie/Facebook

Maszyny

Wypadek podczas prac polowych. Kombajn przewrócił się na dach

Czytaj więcej >
OSP Kolonia Chmielnik/Facebook

Maszyny

Groźne zdarzenie podczas prac polowych. Rolnik trafił do szpitala

Czytaj więcej >
AndrzejRembowski/Pixabay ( zdjęcie ilustracyjne)

Maszyny

Od lewego do prawego pobocza. Jazda kierującego ciągnikiem wzbudziła podejrzenia

Czytaj więcej >
Michelin ULTRAFLEX

Maszyny

Pewny sposób na oszczędności w rolnictwie

Czytaj więcej >
ursus

Maszyny

77-latek nie ustąpił pierwszeństwa. Ursus rozsypał się w drobny mak

Czytaj więcej >
Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 w Lublinie

Maszyny

Pechowe koszenie trawy. Na miejscu interweniowali strażacy i policjanci

Czytaj więcej >