Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Pożar stodoły. Policja aresztowała właścicielkę posesji
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:43

Pożar stodoły. Policja aresztowała właścicielkę posesji

pożar stodoła
jawor.policja.gov.pl

Komenda Powiatowa Policji w Jaworze poinformowała o pożarze stodoły w jednym z gospodarstw na terenie województwa dolnośląskiego. W trakcie gdy płomienie trawiły budynek, w jego wnętrzu znajdował się pies. Zwierzę zginęło.

Funkcjonariusze aresztowali właścicielkę budynku, która była pod wpływem alkoholu. 34-latka usłyszała m.in. zarzut sprowadzenia pożaru budynku i uśmiercenia swojego psa ze szczególnym okrucieństwem.

Nocny pożar stodoły na Dolnym Śląsku

Do dramatycznego pożaru stodoły doszło w piątek 3 września 2021 roku w miejscowości Nowe Rochowice (gm. Bolków, woj. dolnośląskie), o czym poinformowała na swojej stronie internetowej Komenda Powiatowa Policji w Jaworze.

Informację o płonącym budynku gospodarczym przekazano służbom przed godziną 22:00. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że pożar pojawił się w wyniku zaprószenia ognia przez właścicielkę gospodarstwa.

34-latka w momencie przybycia policji była nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta ma w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Wkrótce okazało się również, że wewnątrz płonącej stodoły znajdował się pies.

34-letnia właścicielka zabrana do aresztu

Jak przekazała jaworska policja, bezbronne zwierzę pozostawione w stodole zginęło. Obecni na miejscu sąsiedzi zrelacjonowali funkcjonariuszom zaistniałą sytuację i odnieśli się do zachowania gospodyni.

W związku z tym 34-letnia właścicielka psa została zabrana na komisariat. Kolejnego dnia kobieta usłyszała zarzut sprowadzenia pożaru zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach, narażenie bezpieczeństwa osób mieszkających na posesji, a także uśmiercenia czworonoga ze szczególnym okrucieństwem.

Jak dodała Komenda Powiatowa Policji z Jawora w komunikacie na swojej stronie internetowej, właścicielka posesji będzie również tłumaczyć się w sądzie z gróźb pozbawienia życia i zniszczenia mienia, które kierowała feralnej nocy wobec swoich sąsiadów.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: jawor.policja.gov.pl