RolnikInfo.pl

jawor.policja.gov.pl

Pożar stodoły. Policja aresztowała właścicielkę posesji

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Komenda Powiatowa Policji w Jaworze poinformowała o pożarze stodoły w jednym z gospodarstw na terenie województwa dolnośląskiego. W trakcie gdy płomienie trawiły budynek, w jego wnętrzu znajdował się pies. Zwierzę zginęło.

Funkcjonariusze aresztowali właścicielkę budynku, która była pod wpływem alkoholu. 34-latka usłyszała m.in. zarzut sprowadzenia pożaru budynku i uśmiercenia swojego psa ze szczególnym okrucieństwem.

Nocny pożar stodoły na Dolnym Śląsku

Do dramatycznego pożaru stodoły doszło w piątek 3 września 2021 roku w miejscowości Nowe Rochowice (gm. Bolków, woj. dolnośląskie), o czym poinformowała na swojej stronie internetowej Komenda Powiatowa Policji w Jaworze.

Informację o płonącym budynku gospodarczym przekazano służbom przed godziną 22:00. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że pożar pojawił się w wyniku zaprószenia ognia przez właścicielkę gospodarstwa.

34-latka w momencie przybycia policji była nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta ma w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Wkrótce okazało się również, że wewnątrz płonącej stodoły znajdował się pies.

34-letnia właścicielka zabrana do aresztu

Jak przekazała jaworska policja, bezbronne zwierzę pozostawione w stodole zginęło. Obecni na miejscu sąsiedzi zrelacjonowali funkcjonariuszom zaistniałą sytuację i odnieśli się do zachowania gospodyni.

W związku z tym 34-letnia właścicielka psa została zabrana na komisariat. Kolejnego dnia kobieta usłyszała zarzut sprowadzenia pożaru zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach, narażenie bezpieczeństwa osób mieszkających na posesji, a także uśmiercenia czworonoga ze szczególnym okrucieństwem.

Jak dodała Komenda Powiatowa Policji z Jawora w komunikacie na swojej stronie internetowej, właścicielka posesji będzie również tłumaczyć się w sądzie z gróźb pozbawienia życia i zniszczenia mienia, które kierowała feralnej nocy wobec swoich sąsiadów.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Alarmujące informacje ws. CPK. Jaki los czeka rolników?

  • Polsat zapowiedział nowy program o rolnictwie. Na wieś pojadą mieszkańcy miast

  • Sadownicy płacą 15 zł brutto za godzinę zbioru jabłek. Brak chętnych

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: jawor.policja.gov.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wieś

Dramatyczne sceny w Plutyczach, Gienek zabrany przez policję. AGROunia obiecuje pomoc
Czytaj więcej >

Wieś

Pracował kombajnem po 22:00. Sąsiedzi z miasta zadzwonili po policję
Czytaj więcej >

Wieś

"Gdzie podziękowania dla darczyńców?" Onopiukowie zabrali głos ws. belarki
Czytaj więcej >

Wieś

Emilka z "Rolnicy. Podlasie" spełnia swoje marzenia. Do stada dołączyła nowa cieliczka
Czytaj więcej >

Wieś

"Rolnicy. Podlasie": Gienek i Andrzej podczas codziennej pracy
Czytaj więcej >

Wieś

"Rolnicy. Podlasie": Wielkie zmiany u rolników w Plutyczach
Czytaj więcej >
Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]