Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Polsat zapowiedział nowy program o rolnictwie. Na wieś pojadą mieszkańcy miast
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:43

Polsat zapowiedział nowy program o rolnictwie. Na wieś pojadą mieszkańcy miast

polsat rolnictwo
unsplash.com / fot. Ben Mater

Moda na rolnictwo w mediach trwa - w ostatnim czasie w telewizji pojawiają się jak grzyby po deszczu programy takie jak Rolnik szuka żony czy Rolnicy. Podlasie. Produkcje te cieszą się ogromną popularnością - nic zatem dziwnego, że w telewizji Polsat powstał pomysł na stworzenie kolejnego programu zatytułowanego Farma.

Uczestnicy - mieszkańcy miast - zamieszkają na pewien czas na wsi, z dala od zgiełku metropolii, bez dostępu do internetu, prądu i bieżącej wody.

Farma: mieszkańcy miast pojadą na wieś

We współczesnych czasach na wsi nie tylko produkuje się żywność, ale też prowadzi życie w nowoczesny i wygodny sposób. Mimo to dla wielu mieszkańców miast życie z dala od metropolii jest trudne do wyobrażenia.

Na fali zainteresowania tematyką rolniczą i wiejską telewizja Polsat chce stworzyć program, w którym uczestnicy zostaną wysłani, by przetrwać... na wsi.

Co ciekawe, osoby wybrane do programu będą miały za zadanie odnaleźć się w rzeczywistości bez prądu, bieżącej wody i dostępu do internetu.

Każdego tygodnia z Farmy odpadać będzie jeden uczestnik - ten, który dotrwa do końca programu, otrzyma 100 tysięcy złotych.

Wizja współczesnej wsi

Farma, która zostanie wyemitowana na antenie telewizji Polsat wiosną 2022 roku, może wzbudzić niemałe kontrowersje. Nie wszystkim rolnikom może bowiem spodobać się pomysł twórców, by wieś przedstawiać jako miejsce, w którym nie ma dostępu do bieżącej wody, prądu i internetu.

Czy polsatowska Farma jest zatem swobodną wariacją na temat survivalowych zmagań na tle polskiej przyrody, czy też nieumyślnym utrwalaniem negatywnych stereotypów na temat prowincji?

Do programu zgłosiło się ponad tysiąc osób - widać zatem, że zainteresowanie pracą na roli i przy zwierzętach jest spore. Spośród wszystkich aplikujących o udział w Farmie wybrano kilkunastu kandydatów.

To, czy produkcja wiernie odzwierciedli prawdziwe życie rolników na wsi, będą musieli ocenić sami producenci żywności.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: agropolska.pl

Tagi: Miasto Wieś