Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Tragiczny wypadek podczas prac polowych. Nie żyje 44-latek
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:39

Tragiczny wypadek podczas prac polowych. Nie żyje 44-latek

Komenda Powiatowa PSP w Pruszczu Gdańskim/Facebook
Komenda Powiatowa PSP w Pruszczu Gdańskim/Facebook

Wczoraj w miejscowości Pomlewo (woj. pomorskie) doszło do śmiertelnego wypadku. Podczas prac polowych na miejscu zdarzenia zginął mężczyzna przygnieciony przez ciągnik rolniczy.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj w piątek, 18 czerwca bieżącego roku. W miejscowości Pomlewo w gminie Przywidz około 15:00 44-letni mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik rolniczy.

Nie żyje 44-latek przygnieciony przez ciągnik

Jak powiadomił portal Dziennik Bałtycki, pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Przywidz. Z informacji przekazanych przez strażaków ochotników wynika, że po przyjeździe na miejsce zdarzenia, 44-latek nie dawał żadnych oznak życiowych. Na miejscu podjęta została akacja reanimacyjna, która nie przyniosła skutku.

Jak doszło do wypadku?

Sierż. sztab. Karol Kościuk, oficer prasowy KPP w Pruszczu Gdańskim w rozmowie z portalem powiadomił, że zgodnie ze wstępnymi ustaleniami funkcjonariuszy policji, mężczyzna wjechał na wzniesienie i ciągnik przewrócił się, przygniatając 44-latka.

W miejscowości Pomlewo na miejscu zdarzenia funkcjonariusze policji pod nadzorem prokuratora i z udziałem lekarza biegłego medycyny sądowej dokonali oględzin miejsca wypadku. Jak wynika z informacji przekazanych przez rzecznika pruszczańskiej policji, śledczy zajmą się ustaleniem dokładnych przyczyn wypadku.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim powiadomili, że na miejscu zdarzenia pojawiły się zastępy z JRG Pruszcz Gdański oraz OSP Przywidz.

W ostatnich dniach informowaliśmy także o niebezpiecznym zdarzeniu, do którego doszło 11 czerwca. Jak przekazała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Końskich, podczas belowania siana maszyna wciągnęła ręce rolnika. Więcej na temat tego zdarzenia można przeczytać >tutaj<.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródła: Komenda Powiatowa PSP w Pruszczu Gdańskim/Facebook, Dziennik Bałtycki