RolnikInfo.pl
Protest - rolnicy

Sołectwo Sobieradz/Facebook

Protest rolników z Sobieradza. Stanowcze "nie” dla decyzji władz powiatu

8 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Wczoraj rolnicy w ramach protestu przejechali ciągnikami z Sobieradza przed siedzibę starostwa w Gryfinie. Rolnicy, blokując drogi, wyrazili swoje niezadowolenie w sprawie zeszłotygodniowej zmiany organizacji ruchu.

Mowa o drodze powiatowej, która w gminie Gryfino łączy miejscowości Drzenin, Sobieradz i Chwarstnica, gdzie ustawiony został zakaz wjazdu pojazdów o masie powyżej 10 ton. Zmianę już zdążyli odczuć rolnicy, którzy nie ukrywają, że szybko doprowadzili ona do "paraliżu życia wsi".

biedronka - kapusta

"Mimo gradobicia, jest pełnowartościowa". Biedronka odkupi kapustę od rolników

CZYTAJ DALEJ

Jest zakaz, są problemy

Droga, na której postawiony został znak, jest jedyną drogą dojazdową do wsi. Roman Krysiak, sołtys wsi Sobieradz zaznaczył, że ze względu na zakaz do wsi nie mogą już wjechać między innymi cysterny, by odebrać mleko.

- Od kilku dni jest problem z odbiorem mleka. Przez kilka dni nie można było dostarczyć paliwa rolniczego. Nie można teraz dowieźć nawozów i tych przykładów jest kilkadziesiąt - mówił sołtys wsi Sobieradz w rozmowie z Radiem Szczecin.

Mieszkańcy nie mieli zielonego pojęcia o planowanych zmianach

Problemem okazało się nie tylko to, że zakaz został wprowadzony, ale także brak informacji. Jak przyznawali mieszkańcy w rozmowie z mediami, znaki zostały postawione, a nikt wcześniej nie zapytał ich nawet o zdanie.

Wczoraj rolnicy spotkali się ze Starostą Gryfińskim Wojciechem Konarskim. Podczas spotkania starosta zapowiedział, że zostaną przeprowadzone konsultacje w sprawie.

- Na pewno ustawienie tego znaku zostanie jeszcze raz rozpatrzone, ponieważ wyraziliście państwo swój sprzeciw - zaznaczył Konarski.

"Bzdurne rozwiązanie"

W ciągu dwóch tygodni ma zapaść rozstrzygnięcie w sprawie. Nim sprawa zostanie zakończona, starostwo zamierza wydawać czasowe zgody na wjazd pojazdów objętych zakazem na konkretne posesje.

- Rozwiązanie zaproponowane przez pracowników starostwa, czyli ubieganie się w Starostwie Powiatowym o zaświadczenia pozwalające na wjazd do naszej wsi jest rozwiązaniem bzdurnym i całkowicie nieakceptowalnym przez mieszkańców sołectwa Sobieradz (...) Zamiast stosować wszelkiego rodzaju ograniczenia dla pojazdów poruszających się tą drogą, należy w końcu ją kapitalnie wyremontować, o co ubiegamy się od kilkudziesięciu lat - wskazuje Roman Krysiak, sołtys sołectwa Sobieradz za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródła: TVP3/Szczecin, Radioszczecin, Sołectwo Sobieradz/Facebook

Aneta Wasilewska

Absolwentka filologii ukraińskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

kołodziejczak agrounia

Wiadomości

Kołodziejczak zajął stanowisko w sprawie wniosku PSL. Nie kryje dezaprobaty

Czytaj więcej >
grzyby

Wiadomości

Wykręcać czy odcinać? Wybitny specjalista dementuje popularne mity o grzybach

Czytaj więcej >
kontrole

Wiadomości

Wzmożona liczba kontroli w gospodarstwach. Wszystko przez skargi i donosy na rolników

Czytaj więcej >
ustawa

Wiadomości

Rekompensaty ws. stanu wyjątkowego. Rząd podjął decyzję

Czytaj więcej >
piątka dla zwierząt

Wiadomości

Sylwia Spurek zaproponowała nową "piątkę dla zwierząt". Burza komentarzy w sieci

Czytaj więcej >
sejm

Wiadomości

17.09 Sejm zajmie się nową ustawą. Rolnicy będą lepiej chronieni w handlu żywnością

Czytaj więcej >