rolnicy podlasie
Facebook / Gienek i Andrzej
Autor Magdalena Więckowska - 31 Stycznia 2021

Niemałe zagrożenie u Gienka i Andrzeja z Plutycz. Internauci: "tragedia będzie"

Ostatnimi czasy na Podlasiu wiele osób mierzy się ze skutkami intensywnych opadów śniegu. Wśród nich są również bohaterowie serialu "Rolnicy. Podlasie" - Gienek i Andrzej - którzy przez warunki pogodowe nie mieli przez pewien czas prądu.

Co najgorsze, na dachu ich domu utworzyła się tak gruba warstwa śniegu, że zaniepokojeni internauci zaapelowali do Andrzeja o szybkie jego pozbycie się w obawie przed katastrofą budowlaną.

Bohaterowie "Rolnicy. Podlasie" i zima na Podlasiu

Im bardziej na wschód Polski, tym temperatura schodzi niżej, a widok śniegu staje się coraz częstszy - o tym dobrze wiedzą m.in. mieszkańcy Podlasia. Wielu z nas przyzwyczaiło się już nieco do widocznych gołym okiem zmian pogodowych i większe opady śniegu wita z niemałym zdziwieniem.

Warto jednak mieć na uwadze, że opady śniegu - poza swoim nieodpartym pięknem - mogą doprowadzić do niekomfortowych, a nawet i tragicznych sytuacji. Jak podzielili się w sieci ulubieni rolnicy z Podlasia, w ostatnich dniach mierzyli się z brakiem prądu w swoim domostwie. Mimo to prawdziwym zagrożeniem okazało się być coś kompletnie innego.

Andrzej i Gienek na swoim profilu na Facebooku napisali:

Puda w TVP o emeryturach rolniczych. Potwierdził ostatnie informacjePuda w TVP o emeryturach rolniczych. Potwierdził ostatnie informacjeCzytaj dalej

Jak już wiece nie mieliśmy prądu przez tą piękną pogodę ładuje telefon i wracamy do normalności [pis. oryg.]

Groźna czapa śniegu na dachu

Tak jak chwilowy brak prądu jest sytuacją, którą można bez problemu przetrwać, nieco inaczej sprawa ma się z zalegającym śniegiem na dachu. Andrzej i Gienek, na opublikowanym przez siebie zdjęciu na profilu na Facebooku ukazali dach swojego domu, na którym tkwi gigantyczna śniegowa czapa.

Na pierwszy rzut oka widok jest niesamowity, lecz w czujnych internautach wygrał zdrowy rozsądek i mocno zaniepokojeni zaapelowali w komentarzach pod wpisem:

Andrzej. Zwalaj tę czapę śniegu z dachu bo to masa liczona w tonach. Jak pojawią się mrozy to stwardnieje jak beton i potem nie ruszysz. Nie ryzykuj katastrofy budowlanej. [pis. oryg.]

Oj balbym sie spac pod taka zaspa. [pis. oryg.]

Dach Wam się nie zawali?tyle śniegu [pis. oryg.]

Trzymajcie się zdejmijcie tą czape z dachu bo tragedia będzie [pis. oryg.]

Co więcej, w komentarzach pojawiło się mnóstwo fotografii od fanów, którzy pokazali ujęcia z różnych części kraju w zimowej odsłonie. Pomimo bajkowego krajobrazu warto jednak pamiętać, że bezpieczeństwo jest zawsze priorytetem, a zalegające warstwy śniegu warto usuwać, zanim zamienią się w twardą lodową skorupę.

rolnicy podlasie

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: Facebook / Gienek i Andrzej

Następny artykuł