rolnik
Marek BAZAK/East News
Autor Magdalena Więckowska - 12 Lutego 2021

Rolnik częściowo wciągnięty przez wał napędowy. Został poważnie ranny

Ofiarą straszliwego wypadku w jednym z małopolskich gospodarstw jest rolnik, którego ręka została wciągnięta przez wał napędowy traktora podczas naprawy. Choć służby ratownicze pojawiły się na miejscu zdarzenia bardzo szybko, to nie wiadomo, czy wciągnięta do wału napędowego ręka rolnika będzie mogła być uratowana przez medyków.

Poszkodowany rolnik z miejscowości Moszczenica miał wielkie szczęście, że na terenie gospodarstwa nie był zupełnie sam, a jego krzyki usłyszeli domownicy.

Wypadek rolnika przy pracy

O wypadkach rolniczych słyszy się najczęściej podczas żniw czy wykopków - ryzyko kontuzji czy trwałego uszczerbku na zdrowiu jest bardzo wysokie podczas codziennej pracy z maszynami.

Rolnik, który zdecydował się na samodzielną naprawdę swojego ciągnika, z pewnością nie podejrzewał, że cała sytuacja skończy się dla niego tak dramatycznie.

W Moszczenicy, w powiecie gorlickim na terenie województwa małopolskiego, doszło do wciągnięcia ręki rolnika przez wał napędowy traktora.

Mateusz Kisiel z Mateusz Kisiel z "Rolnik szuka żony" wygrał bitwę na gali sztuk walki. Wielkie widowiskoCzytaj dalej

Mężczyzna naprawiał pojazd i był przy nim sam - po tym, jak jego ręka znalazła się w wale napędowym, zaczął krzyczeć, co usłyszała rodzina znajdująca się w budynku mieszkalnym obok.

Członkowie rodziny ruszyli na ratunek rolnikowi i czym prędzej wyłączyli silnik traktora. Mimo to ręka rolnika była nadal uwięziona w mechanizmie. Wkrótce na miejsce przybyły też służby ratunkowe.

Dalsze szczegóły wypadku

Jak to możliwe, że rolnik uległ tak drastycznemu wypadkowi? Jak podają media, mężczyzna poślizgnął się w taki sposób, że rękaw jego kurtki trafił na wał napędowy, który go błyskawicznie wciągnął. Co więcej, mechanizm uszkodził rolnikowi rękę w bardzo dużym stopniu.

Na szczęście domownicy nie próbowali na własną rękę uwalniać rolnika z wału napędowego - uczynili to dopiero strażacy z OSP Moszczenica i PSP Gorlice.

Później poszkodowany został przekazany ratownikom medycznym, którzy w trybie pilnym przewieźli go do szpitala. Na obecną chwilę pozostaje pytaniem, czy lekarzom uda się uratować pogruchotaną rękę rolnika.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: farmer.pl

Następny artykuł