RolnikInfo.pl
rolnik

Marek BAZAK/East News

Rolnik częściowo wciągnięty przez wał napędowy. Został poważnie ranny

12 Lutego 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Ofiarą straszliwego wypadku w jednym z małopolskich gospodarstw jest rolnik, którego ręka została wciągnięta przez wał napędowy traktora podczas naprawy. Choć służby ratownicze pojawiły się na miejscu zdarzenia bardzo szybko, to nie wiadomo, czy wciągnięta do wału napędowego ręka rolnika będzie mogła być uratowana przez medyków.

Poszkodowany rolnik z miejscowości Moszczenica miał wielkie szczęście, że na terenie gospodarstwa nie był zupełnie sam, a jego krzyki usłyszeli domownicy. 

Wypadek rolnika przy pracy

O wypadkach rolniczych słyszy się najczęściej podczas żniw czy wykopków - ryzyko kontuzji czy trwałego uszczerbku na zdrowiu jest bardzo wysokie podczas codziennej pracy z maszynami.

Rolnik, który zdecydował się na samodzielną naprawdę swojego ciągnika, z pewnością nie podejrzewał, że cała sytuacja skończy się dla niego tak dramatycznie.

W Moszczenicy, w powiecie gorlickim na terenie województwa małopolskiego, doszło do wciągnięcia ręki rolnika przez wał napędowy traktora.

Mężczyzna naprawiał pojazd i był przy nim sam - po tym, jak jego ręka znalazła się w wale napędowym, zaczął krzyczeć, co usłyszała rodzina znajdująca się w budynku mieszkalnym obok. 

Członkowie rodziny ruszyli na ratunek rolnikowi i czym prędzej wyłączyli silnik traktora. Mimo to ręka rolnika była nadal uwięziona w mechanizmie. Wkrótce na miejsce przybyły też służby ratunkowe.

Dalsze szczegóły wypadku 

Jak to możliwe, że rolnik uległ tak drastycznemu wypadkowi? Jak podają media, mężczyzna poślizgnął się w taki sposób, że rękaw jego kurtki trafił na wał napędowy, który go błyskawicznie wciągnął. Co więcej, mechanizm uszkodził rolnikowi rękę w bardzo dużym stopniu.

Na szczęście domownicy nie próbowali na własną rękę uwalniać rolnika z wału napędowego - uczynili to dopiero strażacy z OSP Moszczenica i PSP Gorlice.

Później poszkodowany został przekazany ratownikom medycznym, którzy w trybie pilnym przewieźli go do szpitala. Na obecną chwilę pozostaje pytaniem, czy lekarzom uda się uratować pogruchotaną rękę rolnika.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: farmer.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

ciągnik

Maszyny

Traktorzysta holował samochód. Do akcji wkroczyła policja

Czytaj więcej >
wypadek rolnik

Maszyny

Wypadek podczas zrywania orzechów. Mężczyzna spadł na kosiarkę konną

Czytaj więcej >
traktory

Maszyny

Wysoki popyt na traktory nie ulega zmianie. Podsumowanie wrześniowych statystyk

Czytaj więcej >
ciągnik

Maszyny

Zderzenie dwóch ciągników na drodze. Rolnicy byli nietrzeźwi

Czytaj więcej >
agritech

Maszyny

Sektor agritech rośnie w siłę. Rolnicy coraz częściej sięgają po drony i roboty

Czytaj więcej >
traktor lokomotywa

Maszyny

Lubelszczyzna: traktorzysta wjechał pod pociąg

Czytaj więcej >