Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Rolnik zatrzymany do kontroli policyjnej. Był poszukiwany
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:44

Rolnik zatrzymany do kontroli policyjnej. Był poszukiwany

policja
dolnoslaska.policja.gov.pl

Funkcjonariusze dolnośląskiej policji zatrzymali do kontroli kierowcę ciągnika rolniczego, który w niewłaściwy sposób przewoził na przyczepie materiał sypki. Po sprawdzeniu profilu rolnika w systemie informatycznym, na jaw wyszły jego inne przewinienia.

Okazało się bowiem, że zatrzymany mężczyzna prowadzi pojazd pomimo sądowego zakazu poruszania się po drogach. Dodatkowo rolnik był poszukiwany w celu odbycia 60 dni kary pozbawienia wolności za swoje wcześniejsze przewinienia.

Rolnik zatrzymany do kontroli. Policja wykryła szereg nieprawidłowości

Informacja o zdarzeniu w gminie Kąty Wrocławskie (woj. dolnośląskie) została przekazana za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej dolnośląskiej policji.

Jak relacjonują funkcjonariusze, w ostatnich dniach pracownicy Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli traktorzystę, który w niewłaściwy sposób zabezpieczył przewożony przez siebie ładunek sypki.

Choć kontrola tego typu z założenia trwa krótko, to bardzo szybko okazało się, że zatrzymany rolnik spędzi z funkcjonariuszami o wiele więcej czasu. Sprawdzono bowiem system informatyczny, który wskazał, że mężczyzna ma sądowy zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi.

Wyszło również na jaw, że rolnik nie stawił się do odbycia kary sześćdziesięciu dni pozbawienia wolności za uprzednio popełnione czyny, w wyniku czego był poszukiwany przez policję.

Niepokorny rolnik trafił na komisariat

Jak można się spodziewać, policjanci nie umożliwili rolnikowi dalszej jazdy traktorem i zaprosili go do radiowozu. Wkrótce mężczyzna znalazł się na komisariacie w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Jaki będzie dalszy los rolnika? Tym razem z pewnością nie będzie miał on możliwości uchylić się od konsekwencji swoich czynów - o jego dalszym losie zadecyduje w najbliższej przyszłości sąd.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

Tagi: Policja Wieś