Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Skradziono ciągnik. Właściciel wyznaczył nagrodę za wskazanie sprawców
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:35

Skradziono ciągnik. Właściciel wyznaczył nagrodę za wskazanie sprawców

Ciągnik - kradzież
Konrad Słowikowski/Facebook

Jak powiadomiono za pośrednictwem mediów społecznościowych, w nocy z wtorku na środę (4.05 na 5.05) skradziony został ciągnik. Do kradzieży doszło w miejscowości Skurów (przy stacji BP, KFC trasy nr 7 w stronę Warszawy drogi lokalnej Grójec-Skurów). 

Fend skradziony w nocy 

Mowa o ciągniku marki FEND o numerach rejestracyjnych: WGR3NY6.

Konrad Słowikowski za pośrednictwem Facebooka prosi wszystkich kierowców, którzy w swoich samochodach mają rejestratory i wszystkich, którzy mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat kradzieży o pomoc i kontakt. W sprawie kradzieży można kontaktować się pod numerem telefonu 607-535-601.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

- Właściciel ciągnika wyznaczył nagrodę za wskazanie sprawców lub miejsca postoju ciągnika - przekazał autor postu w mediach społecznościowych. 

Do 5 lat pozbawienia wolności

Zgodnie z art. 278 kodeksu karnego, "kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5". Jak widnieje w paragrafie 3 art. 278, sprawca w wypadku mniejszej wagi, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności bądź pozbawienia wolności do roku. 

Jak przekazywaliśmy na początku kwietnia, w marcu na terenie placu budowy w gminie Zambrów doszło do kradzieży ciągnika wraz z zamiatarką. Jak się okazało, zgłaszający kradzież oszacował straty na 100 tys. zł. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji Zambrów po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast rozpoczęli pracę nad sprawą i jeszcze tego samego dnia zatrzymano dwóch podejrzanych, natomiast następnego dnia zatrzymano trzeciego podejrzanego. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty w sprawie kradzieży z włamaniem i paserstwa, więcej na ten temat można przeczytać >tutaj<.

Fot. Konrad Słowikowski/Facebook

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródła: Facebook, KK