Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Ukradli ciągnik wart ponad 100 tys. zł. Młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:33

Ukradli ciągnik wart ponad 100 tys. zł. Młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty

Kradzież - ciągnik
KPP Zambrów

Na początku marca bieżącego roku na terenie placu budowy w gminie Zambrów doszło do kradzieży ciągnika wraz z zamiatarką. Sprawa kradzież została zgłoszona na policję dopiero w miniony piątek około 9 do Komendy Powiatowej Policji Zambrów. Mężczyzna, który zgłosił kradzież, oszacował straty na kwotę 110 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze policji od razu rozpoczęli prace nad sprawą kradzieży. Szybko udało się ustalić, kto mógł za nią stać. Jak powiadomili policjanci z KPP Zambrów, odpowiedzialni za kradzież byli trzej mężczyźni, pochodzący z powiatu wysokomazowieckiego.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

[EMBED-5]

Policja zatrzymała mężczyzn 

W dniu zgłoszenia kradzieży dwaj podejrzani - 21-latek i 29-latek zostali zatrzymani w swoich domach. Dzień później, w sobotę 27 marca, zatrzymano trzeciego podejrzanego mężczyznę. Funkcjonariusze zatrzymali 21-.latka na jego posesji, na której odnalezione zostały części skradzionego ciągnika. 

21-latek i 29-latek usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, natomiast drugi 21-latek, usłyszał zarzut paserstwa.

Kodeks karny - kardzież z włamaniem i paserstwo 

Zgodnie z art. 279 Kodeksu karnego, kara za kradzież z włamaniem wynosi do 10 lat pozbawienia wolności.

Art.  279.  [Kradzież z włamaniem]§  1. Kto kradnie z włamaniem, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.§  2. Jeżeli kradzież z włamaniem popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Natomiast w przypadku paserstwa, czyli zachowaniu, które polega na nabyciu rzeczy uzyskanej za pomocą czynu zabronionego, lub udzieleniu innej osobie pomocy do jej zbycia, albo na przyjęciu tej rzeczy lub pomocy w jej ukryciu, zgodnie z art. 291 Kodeksy karnego, grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Art.  291.  [Paserstwo umyślne]§  1. Kto rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje, lub pomaga do jej ukrycia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.§  2. W wypadku mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: KPP Zambrów, Kodeks karny