Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Slalom po jezdni zakończony w polu kukurydzy. Policja zatrzymała pijanego traktorzystę
Justyna  Nachman
Justyna Nachman 01.09.2023 14:15

Slalom po jezdni zakończony w polu kukurydzy. Policja zatrzymała pijanego traktorzystę

Kukurydza
Domena publiczna

Pijany traktorzysta nie zatrzymał się do kontroli na znak policji, po czym wjechał w pole kukurydzy i zaczął uciekać. Miał ponad 3 promile alkoholu we krwi.

Slalomem po jezdni

We wtorek wieczorem policjanci KP Mokobody podczas patrolu napotkali na drodze powiatowej ciągnik rolniczy, który jechał slalomem po całej szerokości jezdni. Pojazd nie zatrzymał się do kontroli drogowej mimo wyraźnego polecenia mundurowych za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych oznakowanego radiowozu. Kierowca ciągnika najprawdopodobniej chcąc uniknąć kontroli, zjechał z drogi w pobliskie pole kukurydzy

Początkowo kontynuował jazdę, po czym zatrzymał ciągnik i zaczął uciekać. Gdy policjanci zatrzymali kierowcę okazało się, że 28-latek ma w sobie ponad 3 promile alkoholu i cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz odpowie za to przed sądem.

Komunikat policji

Policja przestrzega przed kierowaniem na podwójnym gazie. Apel tyczy się nie tylko kierowców poruszających się samochodami, ale również ciągnikiem rolniczym czy też innym pojazdem mechanicznym. Każdy taki przypadek stanowi niezwykle poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Bądźmy czujni i nie bagatelizujmy łamania przepisów

Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś życie i zdrowie. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z drogi pijanego kierowcy. - apeluje kom. Ewelina Radomyska z KMP w Siedlcach. 

Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl