Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Śląsk: samochód osobowy wjechał w tył ciągnika rolniczego
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:43

Śląsk: samochód osobowy wjechał w tył ciągnika rolniczego

wypadek ciągnik
pszczyna.policja.gov.pl

Choć czas największego natężenia pracy na polach powoli mija, to na drogach nadal dochodzi do wypadków z udziałem pojazdów rolniczych. W ostatnim czasie Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie poinformowała o zderzeniu samochodu osobowego marki Ford z ciągnikiem.

Kierowca auta w pewnym momencie wjechał w tył traktora, do którego dołączony był pług. Dwie osoby podróżujące samochodem osobowym trafiły do szpitala.

Samochód osobowy wjechał w tył ciągnika rolniczego

O niepokojącym zdarzeniu poinformowała na swojej oficjalnej stronie internetowej Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie.

Wiadomość o kolizji samochodu osobowego marki Ford i ciągnika rolniczego dotarła do dyżurnego policji w środę 15 września 2021 roku około godziny 21:00.

Do wypadku doszło w Pawłowicach na drodze krajowej numer 81 (gm. Pszczyna, woj. śląskie) - jak ustalili funkcjonariusze policji, kierowca samochodu osobowego wjechał w tył ciągnika, do którego dołączony był pług.

Finał w szpitalu

Samochodem osobowym kierował 77-latek, a wraz z nim podróżowała 81-letnia kobieta. Niestety, wskutek uderzenia w maszynę rolniczą, obydwoje doznali obrażeń głowy i stłuczeń.

Policjanci z Pszczyny w komunikacie nie poinformowali natomiast o tym, by osoba kierująca ciągnikiem rolniczym poniosła jakiekolwiek kontuzje wymagające hospitalizacji.

Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju, podczas gdy policjanci badali miejsce zdarzenia.

W trakcie oględzin funkcjonariusze zauważyli brak trójkąta ostrzegawczego dla pojazdów wolnobieżnych z tyłu ciągnika.

Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie poinformowała, że funkcjonariusze pracują nad szczegółowym wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: pszczyna.policja.gov.pl