RolnikInfo.pl
morawiecki agrounia

Piotr Molecki East News

Spotkanie związków rolniczych z premierem. Brak lidera Agrounii

2 Września 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Dyskusja na temat stanu polskiego rolnictwa robi się coraz bardziej zażarta, a temperatura sporu między zwolennikami Agrounii a politykami klasy rządzącej rośnie z dnia na dzień. Resort rolnictwa poinformował o spotkaniu przedstawicieli związków i organizacji rolniczych z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem Grzegorzem Pudą, które miało miejsce w czwartek 2 września 2021 roku. 

Jak napisano w informacji na rządowej stronie internetowej, zaproszenie na spotkanie w Warszawie otrzymali również członkowie Agrounii. Ci jednak twierdzą, że takie zaproszenia nigdy nie otrzymali.

Spotkanie związków rolniczych. Brak lidera Agrounii

Podczas protestów rolniczych, które miały miejsce w ostatnim czasie w Polsce, producenci żywności - na czele z liderem Agrounii Michałem Kołodziejczakiem - wielokrotnie apelowali do premiera Mateusza Morawieckiego o pilne spotkanie.

Rolnicy chcieli rozmawiać na temat niezwykle trudnej sytuacji polskiej wsi - niestety, szef Rady Ministrów ani razu nie odniósł się do protestów organizowanych w całej Polsce.

Po uroczystych państwowych dożynkach Wdzięczni polskiej wsi Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało o spotkaniu przedstawicieli związków i organizacji rolniczych z szefem resortu Grzegorzem Pudą i premierem Mateuszem Morawieckim, które miało miejsce w czwartek 2 września 2021 roku.

mrirw ceny minimalne

MRiRW: cen minimalnych nie będzie. Rolnikom zalecono skracanie łańcucha dostaw

CZYTAJ DALEJ

Jak napisano w komunikacie na stronie internetowej MRiRW do rozmów w gmachu ministerstwa zaproszono dziewiętnaście podmiotów wśród których był m.in. Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego, Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw, Polska Izba Nasienna, Izba Zbożowo-Paszowa, NSZZ RI „Solidarność”, Krajowa Rada Izb Rolniczych, Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych, Niezależny Samorządny, Związek Zawodowy Rolnictwa "Samoobrona", Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych "Solidarność", a także członkowie Agrounii.

Na rządowym portalu napisano, iż zaproszeni na spotkanie członkowie Agrounii nie chcieli wziąć w nim udziału. Na facebookowym profilu Agrounii możemy natomiast przeczytać, iż działacze ruchu nie otrzymali żadnego zaproszenia na spotkanie w MRiRW.

Na Twitterze lider Agrounii Michał Kołodziejczak w gorzkich słowach skomentował spotkanie organizacji rolniczych z premierem i ministrem rolnictwa:


PiS: Nie na ulicy, ale w MRiRW rozmawia się rzeczowo

Michał Kołodziejczak otwarcie nazywa spotkanie organizacji rolniczych z Grzegorzem Pudą i Mateuszem Morawieckim ustawką. Stwierdził, iż zorganizowane spotkanie jest wynikiem protestów rolników, które w ostatnim czasie przetoczyły się przez cały kraj.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi o czwartkowym spotkaniu poinformowało również za pośrednictwem Twittera, pisząc:

- Nie na ulicy, ale w MRiRW rozmawia się rzeczowo.


Nie trzeba podkreślać, że słowa w twitterowym wpisie stanowiły krytykę wymierzoną w protesty Agrounii, które były konsekwentnie ignorowane przez polityków Prawa i Sprawiedliwości.

W trakcie trzygodzinnego spotkania rozmawiano m.in. o ASF, potrzebie depopulacji dzików w Polsce i konieczności wprowadzenia nowego systemu ubezpieczeń rolniczych.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • MRiRW: cen minimalnych nie będzie. Rolnikom zalecono skracanie łańcucha dostaw

  • Minister Puda otrzymał nagrodę Złotej Kamery. Jury wskazało na jego zasługi dla rolnictwa

  • Kraksa ciągnika i samochodu osobowego. Ursus złamał się na pół

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Twitter, gov.pl / MRiRW

Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

cpk rolnicy

Wiadomości

Alarmujące informacje ws. CPK. Jaki los czeka rolników?

Czytaj więcej >
pzł polski związek łowiecki

Wiadomości

PZŁ o utrudnieniach w procesie zwalczania ASF. Wspomniano o rolnictwie wielkoobszarowym

Czytaj więcej >
kołodziejczak strajk

Wiadomości

Agrounia i personel medyczny dalej strajkują. Kołodziejczak skrytykował pewną grupę zawodową

Czytaj więcej >
premier mateusz morawiecki

Wiadomości

Premier: nowy system ubezpieczeń dla rolników już w październiku

Czytaj więcej >
ubojnia

Wiadomości

Szereg rażących nieprawidłowości w ubojni. Lekarz weterynarii nie reagował?

Czytaj więcej >
strajk medyków agrounia

Wiadomości

Agrounia strajkuje z medykami. Policja znalazła niepokojący ładunek w busie

Czytaj więcej >