Pożar stodoła
KM PSP w Świnoujściu
Autor Aneta Wasilewska - 30 Marca 2021

Świnoujście: Pożar drewnianej stodoły. Spłonęły kury i króliki

W nocy w poniedziałek 29 marca doszło do pożaru drewnianej stodoły w Przytorze, części Świnoujścia (woj. zachodnio-pomorskie). Na miejscu pracowali strażacy ze Świnoujścia i z Międzyzdrojów. Podczas pożaru spłonęły kury i króliki.

Do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Świnoujściu wczoraj, 29 marca bieżącego roku około godziny 02:49 wpłynęło zgłoszenie o pożarze, do którego doszło w Przytorze.

Ogień całkowicie zajął stodołę

- W momencie dojazdu ma miejsce zdarzenia, pożar całkowicie obejmował wypełniony słomą oraz drewnem budynek stodoły o powierzchni około 150 m2 - poinformował bryg. Tomasz Wojciechowski z KM PSP w Świnoujściu.

Na miejscu zdarzenia służby próbowały ochronić przed ogniem pobliski garaż, w którym znajdował się ciągnik rolniczy. Działania prowadzone na miejscu trwały ponad 8 godzin, użyto piany gaśniczej.

KRUS: od marca wzrosła wysokość emerytur i rent rolniczychKRUS: od marca wzrosła wysokość emerytur i rent rolniczychCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Na miejsce zdarzenia zadysponowano:

  • 2 zastępy JRG,
  • zastęp z WSP Ognica,
  • OSP Karsibór,
  • OSP Przytór,
  • JRG nr 1 w Świnoujściu,
  • 2 zastępy z Posterunku PSP w Międzyzdrojach.

Spłonęły kury i królili

Funkcjonariusze na miejscu szybko stwierdzili, że w stodole nie znajdowali się ludzie. Niestety, w środku trzymano zwierzęta - około 40 kur i 30 królików. Jak poinformował bryg. Tomasz Wojciechowski z KM PSP w Świnoujściu, większość zwierząt spłonęła w pożarze. Jedynie kilka królików uciekło przed ogniem.

Po pożarze straty oszacowano na 15 tysięcy złotych, natomiast mienie, które udało się uratować, oszacowano na kwotę 10 tysięcy.

Na miejscu zdarzenia pojawiła się także policja oraz właściciel stodoły. Jak przekazuje portal iswinoujscie.pl, obecnie przyczyny pojawienia się ognia nie są znane.

pożar

pożar

Fot.KM PSP w Świnoujściu

mapka

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: KM PSP w Świnoujściu, iswinoujscie.pl

Następny artykuł