RolnikInfo.pl

Piotr Molecki/East News

Sylwia Spurek zaproponowała nową "piątkę dla zwierząt". Burza komentarzy w sieci

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Choć tzw. piątka dla zwierząt autorstwa Prawa i Sprawiedliwości została jakiś czas temu odłożona do sejmowej zamrażarki, sama idea poprawy życia zwierząt wzbudziła dużą dyskusję społeczną. W ostatnim czasie europosłanka Sylwia Spurek podzieliła się swoim pomysłem na nowy kształt piątki dla zwierząt na swoim profilu na Twitterze.

Sylwia Spurek w ramach proponowanej przez siebie piątki dla zwierząt proponuje m.in. zakaz polowań, wędkarstwa, a do 2040 roku wprowadzenie całkowitego zakazu hodowli zwierząt.

Sylwia Spurek zaproponowała nową piątkę dla zwierząt

Tzw. piątka dla zwierząt zaproponowana przez Prawo i Sprawiedliwość jesienią 2020 roku wzbudziła ogromne emocje społeczne i podzieliła Polaków na dwa przeciwstawne obozy.

Po protestach hodowców norek i rolników politycy zdecydowali wycofać się z pierwotnych postulatów, które znajdowały się w piątce dla zwierząt. Tym samym projekt ustawy został odłożony do dalszych prac i konsultacji. W praktyce planowane zmiany legislacyjne kompletnie zniknęły z politycznego horyzontu aktualnych spraw.

Europosłanka Sylwia Spurek nie kryje, że zwierzęta powinny być chronione o wiele lepiej niż dotychczas. Z tego względu zaproponowała własną wersję piątki dla zwierząt, której główne punkty zostały przedstawione na Twitterze:

Komentarze internautów

Post Sylwii Spurek w krótkim czasie zwrócił uwagę wielu internautów, którzy wyrazili rozmaite opinie na temat proponowanych przez nią zmian.

Wiele emocji wzbudził postulat europosłanki dotyczący m.in. zakazu wędkowania i całkowitego zakazu hodowli zwierząt do 2040 roku.

Jedna z komentatorek wskazała:

- Z cyrkami i badaniami to się zgodzę, bo jestem sama strasznie prozwierzęca ale (!) odstrzały leśnej zwierzyny muszą być (chodzi o ekosystem) jak również połowy ryb. [pis. oryg. - przyp. red.]

Inni internauci zwrócili uwagę, że postulaty Sylwii Spurek w ramach piątki dla zwierząt mogą być zbyt idealistyczne, a z tego powodu niemożliwe do zrealizowania.

Nie ma również wątpliwości, że europosłanka z pewnością nie znajdzie zwolenników wśród rolników, którzy zajmują się produkcją zwierzęcą.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Strajk rolników pod siedzibą znanego sklepu. Protest rusza 14.09

  • Polsat zapowiedział nowy program o rolnictwie. Na wieś pojadą mieszkańcy miast

  • Pożar stodoły. Policja aresztowała właścicielkę posesji

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Twitter

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Podpalacz słomy ujęty przez policjantów. Oniemieli, gdy wydało się, kim jest
Czytaj więcej >

Wiadomości

Minister Grzegorz Puda skomentował strajki rolników. Odniósł się do postulatów Agrounii
Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnik nie chciał oddać swojej ziemi pod gazociąg. Zatrzymała go policja
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ogromne straty rolników z gminy Stupsk. Od jesieni ubiegłego roku zalewane są ich łąki i grunty orne
Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnik oskarżony o spowodowanie lokalnej katastrofy ekologicznej. Grozi mu do 8 lat więzienia
Czytaj więcej >

Wiadomości

IMGW wydało ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Alerty obowiązują w 6 województwach
Czytaj więcej >
Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]