Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Tragedia na grzybobraniu. 70-latek nie wrócił już do domu
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:43

Tragedia na grzybobraniu. 70-latek nie wrócił już do domu

wypadek grzybobranie
lebork.policja.gov.pl

Choć grzybobranie kojarzy nam się z relaksem i miłym sposobem spędzania wolnego czasu, to zdarza się, że finał samotnych wypraw do lasu kończy się tragedią. Jak przekazała Komenda Powiatowa Policji w Lęborku, 70-letni mieszkaniec okolicy wybrał się w ostatnich dniach na grzybobranie. Gdy mężczyzna przez długi czas nie wracał do domu, zaniepokojeni współlokatorzy zaalarmowali policję.

Wkrótce funkcjonariusze policji znaleźli poszukiwanego mężczyznę w lesie. Niestety 70-latek już nie żył.

Samotne grzybobranie

Jak relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Lęborku na swojej oficjalnej stronie internetowej, do tragicznego zdarzenia podczas grzybobrania doszło w niedzielę 5 września 2021 roku w województwie pomorskim.

70-letni mieszkaniec okolicy wybrał się z samego rana na zbieranie grzybów do kompleksu leśnego w gminie Nowa Wieś Lęborska.

Mężczyzna miał wrócić o wyznaczonej godzinie do domu lub - w sytuacji, gdyby miał zostać w lesie nieco dłużej - poinformować o tym fakcie swoich współlokatorów.

Niestety, pomimo upływu godzin senior nie wrócił do domu. Zaniepokojeni domownicy postanowili zawiadomić policję o zaginięciu 70-latka.

Tragiczny finał wyprawy do lasu

Jak relacjonują funkcjonariusze lęborskiej policji na swoim portalu, po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu, zastępca komendanta zarządził alarm dla wszystkich policjantów na służbie, a także całego stanu wydziału kryminalnego i prewencji.

Nikt nie spodziewał się, że interwencja policji będzie miała tak tragiczny finał.

Poszukiwania trwały około dwie godziny - 70-letni mężczyzna został znaleziony w lesie na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska.

Poszukiwany nie dawał oznak życia; służby oficjalnie stwierdziły wkrótce jego zgon. Jak podkreślają funkcjonariusze policji z Lęborka, nie dopatrzono się, by do śmierci seniora miały przyczynić się osoby trzecie.

Aktualnie policja zajmuje się wyjaśnianiem szczegółów tragicznej wyprawy na grzyby.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: leborska.policja.gov.pl