Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Optymistycznie na rynku nowych ciągników. Duży wzrost sprzedaży
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Optymistycznie na rynku nowych ciągników. Duży wzrost sprzedaży

traktor
unsplash.com / fot. C. Patterson

Sytuacja na polskim rynku nowych ciągników rolniczych od kilku miesięcy zwraca na siebie niemałą uwagę - wszystko to z powodu wyjątkowo wysokiej liczby rejestrowanych maszyn. W sierpniu 2021 roku zarejestrowano 1191 nowych ciągników, co oznacza, że kolejny miesiąc z rzędu liczba ta przekracza tysiąc.

Od początku roku w Polsce sprzedano 9093 nowe ciągniki, co daje wynik o 36,2% lepszy w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku.

Nowe ciągniki sprzedają się jak ciepłe bułeczki

Nie da się nie zauważyć, że rolnicy intensywnie inwestują w rozwój swoich gospodarstw - dobitnym tego dowodem jest pokaźna liczba sprzedanych w tym roku traktorów.

W lipcu wynik sprzedaży nowych ciągników był imponujący - zarejestrowano bowiem 1407 nowych maszyn, co dało wynik niższy o zaledwie dwie maszyny wobec marca, który dotychczas był rekordowym miesiącem skali całego roku.

Sierpień, wraz z 1191 sprzedanymi ciągnikami, jest kolejnym miesiącem, kiedy liczba rejestrowanych maszyn przekracza tysiąc. Nie trzeba dodawać, że jest to pozytywna informacja wskazująca na rozwój polskich gospodarstw rolnych.

Od początku bieżącego roku zarejestrowano 9093 sztuki nowych maszyn. Jest to o 2419 ciągników więcej w porównaniu do ubiegłego roku, co daje wzrost sprzedaży aż o 36,2%.

Najpopularniejsze marki nowych ciągników rolniczych

Jakie marki cieszyły się w największą popularnością wśród rolników od stycznia do sierpnia 2021 roku? Nie będzie tutaj zaskoczenia - palmę pierwszeństwa trzyma tutaj New Holland (1726 sprzedanych maszyn).

Drugie miejsce na podium zajmuje Kubota - maszyn sygnowanych tą marką sprzedano 10008 sztuk.

Pierwszą trójkę z rankingu popularności na rynku maszyn rolniczych zamyka John Deere, których ciągników - od stycznia do sierpnia 2021 roku - sprzedano 938 sztuk.

Rolnicy często decydowali się również na traktory marki Deutz Fahr (879 maszyn), Case IH (668 sprzedanych sztuk), a także Zetor (634 ciągniki).

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: sadyogrody.pl, wiescirolnicze.pl