RolnikInfo.pl > Maszyny > Tragedia podczas zbioru ziemniaków. Rolnik wciągnięty przez maszynę
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:44

Tragedia podczas zbioru ziemniaków. Rolnik wciągnięty przez maszynę

wykopki
pixabay.com / fot. fietzfotos

Do niewyobrażalnej tragedii doszło podczas zbioru ziemniaków w jednym z gospodarstw na terenie województwa łódzkiego. 62-letni rolnik wysiadł z ciągnika, by oczyścić kombajn. W pewnym momencie został wciągnięty przez maszynę. 

Pomimo akcji reanimacyjnej przeprowadzonej przez zespół ratownictwa medycznego, mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. 

Tragedia w trakcie wykopków

W niektórych częściach Polski wykopki ziemniaków rozpoczęły się już w połowie sierpnia. Niestety, wraz z kolejnym etapem prac w gospodarstwach rolnych nie brakuje tragicznych zdarzeń podczas wykonywania codziennych czynności na polach. 

Jak poinformował portal agronews.com, w gminie Błaszki (woj. łódzkie) w drugiej połowie sierpnia 2021 roku doszło do dramatycznego wypadku: 62-letni mężczyzna został wciągnięty przez maszynę do zbioru ziemniaków. 

Jak relacjonują media, rolnik w trakcie pracy wysiadł z ciągnika, nie wyłączając silnika. Zbliżył się do kombajnu, by oczyścić go z zalegających łęcin. 

Niestety, w pewnym momencie pracująca maszyna wciągnęła 62-latka, dotkliwie go raniąc. 

Akcja ratunkowa i tragiczny finał

Na miejsce wkrótce przyjechały służby ratunkowe, które niezwłocznie przystąpiły do reanimacji poszkodowanego rolnika. Niestety, jego stan był na tyle poważny, że starania medyków nie zdołały przywrócić funkcji życiowych 62-latka. Mężczyzna zmarł. 

Na miejscu, oprócz zespołu ratownictwa medycznego, pojawili się funkcjonariusze policji i prokurator rejonowy z Sieradza. 

Okoliczności tragicznej śmierci rolnika są wyjaśniane przez odpowiednie służby. Policja apeluje do rolników, by w trakcie prac polowych zachowywali szczególne środki ostrożności - chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii lub trwałej utraty zdrowia. 

Wyjątkowo niebezpiecznym nawykiem praktykowanym przez wielu gospodarzy jest manewrowanie przy włączonych maszynach - warto pamiętać, że jest to bardzo ryzykowne działanie, które często kończy się bolesnymi urazami. 

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: agronews.com

Powiązane
minister rolnictwa
Nowej minister rolnictwa szykuje wielkie zmiany. Dotkną rolników i nie tylko
kukurydza
Afera z listami importerów zboża z Ukrainy. Więcej pytań niż odpowiedzi
uprawa rzepaku
AMS - nowe narzędzie kontroli gospodarstw rolnych w rękach ARIMR