Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Tragedia w Kopienicy. 60-latek wpadł do silosu na zboże
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 14.05.2024 17:37

Tragedia w Kopienicy. 60-latek wpadł do silosu na zboże

służby ratunkowe
Fot. Policja Śląska

Dramat rozegrał się we wtorek 13 maja, na jednej z prywatnych posesji w Kopienicy pod Tarnowskimi Górami. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej wydobyli ciało 60-letniego mężczyzny, który z niewiadomej przyczyny wpadł do zbiornika na zboże. Śledztwo w tej sprawie trwa. Sekcja zwłok ma wyjaśnić dokładne przyczyny wczorajszej tragedii.

Wypadek w Kopienicy

Kilka minut po godzinie 9:00 we wtorek 13 maja, do tarnogórskiej policji dotarło zgłoszenie o tragicznym wypadku na jednej z prywatnych posesji w miejscowości Kopienica (woj. śląskie).

Na miejsce wysłano patrol policji z tarnogórskiego wydziału prewencji oraz strażaków z Państwowej Straży Pożarnej.
 

61-812815.jpg
fot. Policja Śląska
Kołodziejczak ostro o rozmowach z Kijowem: "Nie będziemy negocjować z oskarżonymi o korupcję"

Śmierć 60-latka z Kopienicy

Na miejscu okazało się, że 60-letni mężczyzna wpadł do silosu na zboże. Strażacy natychmiastowo podjęli akcję wydostania poszkodowanego ze zbiornika. Użyli specjalistycznego sprzętu, dzięki któremu udało się wydostać mężczyznę.

Niestety pomimo determinacji służb oraz ratowników medycznych, życia 60-latka nie udało się uratować. Funkcjonariusze policji prowadzą czynności śledcze pod nadzorem prokuratora. Dokładne okoliczności tragedii ma wyjaśnić sekcja zwłok mężczyzny. 
 

Apel policji do rolników

Niebawem nadejdzie sezon wzmożonych prac rolniczych z udziałem maszyn, bez których nie wyobrażamy sobie sektoru rolnictwa. Niestety lato, to też okres, w którym rośnie widmo zagrożeń i niebezpieczeństw pracujących rolników oraz osób w bliskim otoczeniu. 

Stąd apel policji, by pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy. Rolnicy powinni mieć się na baczności, kiedy w okolic pracujących maszyn pojawiają się najmłodsi. Należy uczulić dzieci i młodzież, że maszyny rolnicze to nie zabawki i nieodpowiednie korzystanie może się skończyć tragedią.