Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Tragedia w polskiej wsi. Zmarł rolnik przygnieciony przez ciągnik
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 07.07.2024 11:00

Tragedia w polskiej wsi. Zmarł rolnik przygnieciony przez ciągnik

wypadek rolniczy
fot. KPP w Kwidzynie

Dramatyczne wydarzenie miało miejsce wczoraj przed wieczorem w miejscowości Obory, w gminie Kwidzyn. Wskutek nieszczęśliwego wypadku życie stracił 67-letni rolnik. Na miejsce wezwano służby ratunkowe. Policjanci ustalają okoliczności tej tragedii.
 

Wypadek na Pomorzu

Tragiczny wypadek miał miejsce w sobotę 6 lipca w miejscowości Obory, w gminie Kwidzyn, w województwie pomorskim. Kierujący ciągnikiem rolniczym z podczepionym kultywatorem z wałkiem sprężynowym, około godziny 18:30 poruszał się po polnej drodze, kiedy to z niewyjaśnionych przyczyn nagle zjechał na pobocze. Traktor zachwiał się i wywrócił na pole.
 

Gospodarstwa rolne pod lupą gmin: kontrole trwają do 9 sierpnia

Tragiczny dzień dla 67-latka

Ciągnik rolniczy z kierowcą wywrócił się tak, że maszyna zatrzymała się na polu kołami do góry. Niestety kierowca ciągnika został przez niego przygnieciony, a jego obrażenia okazały się na tyle poważne, że wezwane na miejsce służby ratunkowe były bezradne. 67-letni rolnik zmarł na miejscu. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 67-letni mężczyzna kierujący ciągnikiem zjechał z drogi na pobocze, co skutkowało przewróceniem się pojazdu – podała oficer prasowa kwidzyńskiej policji aspirant Anna Filar.
 

Trwają procedury ustalające przyczyny wypadku

Na miejscu wypadku pojawili się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji z Kwidzyna, którzy pod nadzorem prokuratora ustalali przyczyny tragicznego wypadku. Na chwilę obecną wiadomo jedynie tyle, że traktorzysta jechał prostą drogą i nagle zjechał na pobocze.