Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Tragiczny wypadek w Zagorzynie. Nie żyje mężczyzna przygnieciony ciągnikiem
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 16.06.2024 09:37

Tragiczny wypadek w Zagorzynie. Nie żyje mężczyzna przygnieciony ciągnikiem

ciągnik wywócony
fot. OSP Zagorzyn

W czwartek po południu doszło do fatalnego w skutkach wypadku, w miejscowości Zagorzyn w woj. małopolskim. Ofiarą został około 50-letni mężczyzna, który wraz z drugim podróżowali ciągnikiem. Na stromej drodze maszyna rolnicza wywróciła się, przygniatając tym samym jednego z mężczyzn. Godzinna reanimacja nie przyniosła pożądanego rezultatu, lekarz stwierdził zgon. Sprawę bada prokuratura. 

Traktorzysta uwięziony pod Ursusem

W czwartek 13 czerwca doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Zagorzyn, w powiecie nowosądeckim w Małopolsce. Ciągnikiem marki Ursus podróżowało dwóch mężczyzn, kiedy nagle doszło do wywrotki maszyny rolniczej. Pod ciągnikiem uwięziony został kierowca, natomiast pasażer leżał obok pojazdu.

Około godziny 12:45 do wypadku zadysponowano służby ratunkowe. Na miejscu zdarzenia pojawiły się zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 i 2 w Nowym Sączu oraz jednostka OSP Zagorzyn.
 

Nicola z "Rolnika" powiększyła usta. Reakcja mężczyzn natychmiastowa

Pomoc straży pożarnej nieoceniona

Strażacy w pierwszej kolejności zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie rozpoczęli ewakuację mężczyzny spod ciągnika. W tym celu wykorzystali podnośnik mechaniczny oraz deskę ortopedyczną. Od razu po wydostaniu traktorzysty rozpoczęła się resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Czynność tę wykonywali strażacy, aż do momentu przybycia ratowników medycznych Pogotowia Ratunkowego. 

Strażacy odłączyli klemy od akumulatora w traktorze i dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Zdecydowali także o wezwaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.


 

Resuscytacja trwała godzinę. Traktorzysta zmarł

Pomoc nadleciała szybko, a ratownicy niezwłocznie przejęli poszkodowanego. Ponad godzinę trwała reanimacja kierowcy, jednak pomimo wszelkich wysiłków, nie udało się przywrócić funkcji życiowych. Lekarz stwierdził zgon. Ofiarą jest mężczyzna w wieku około 50 lat.

Policja pod nadzorem prokuratora ustala dokładne okoliczności tragicznego wypadku. Wiadomo jedynie, ze ciągnik jechał po stromej drodze, co w dużej mierze mogło przyczynić się do wywrotki pojazdu.